Visoke pobjede favorita

Branimir Korać • srijeda, 11.11.2009.

U susretima četvrtog kola skupine D Eurolige Panathinaikos i Real upisali su visoke gostujuće pobjede u Poljskoj i Njemačkoj. Panathinaikos je sa 75:65 svladao Prokom dok je Real sa 104:61 bio bolji od EWE Basketsa...

Panathinaikos je u Poljskoj svladao Prokom sa 75:65, lakše nego što to krajnji rezultat pokazuje. Uoči posljednje četvrtine gosti su vodili s 20 poena razlike, no Prokom je u završnici ipak uspio smanjiti i izgubiti s podnošljivijih deset poena razlike.

Ništa neočekivano, Poljaci su i prije samog početka natjecanja bili svjesni kako će protiv Panathinaikosa i Reala teško do bodova te kako je njihova realnost borba za četvrtu poziciju jer je i Himki ipak klasa iznad.

U ovom susretu Panathinaikos se počeo odvajati već u prvoj četvrtini kada su nošeni dobrom igrom Diamantidisa otišli na 25:13 i tu prednost čuvali do poluvremena u drugom poluvremenu prednost je narasla i na više od 20 poena razlike, a tek u posljednjoj dionici gosti su malo popustili što je Prokom iskoristio za smanjenje zaostatka.

Kod Panathinaikosa su se istaknuli Drew Nicholas i Nikola Peković s po 17 poena, Peković je dodao i pet skokova, a Nicholas sedam skokova i četiri asistencije. Kod Prokoma Jan-Hendrick Jagla ubacio je 17 poena uz sedam skokova, a Daniel Ewing ubacio je 16 poena.

Košarkaši Oldenburga saznali su kako se Cibona osjećala u prvom kolu protiv Montepaschija. Upisali su vrlo sličan poraz na domaćem parketu, svladao ih je madridski Real s visokih 104:61.

Debitant je bio posve neravnopravan protivnik vrlo jakom Realu koji je dominirao od prve do posljednje minute i shodno tome sve više povećavao prednost. Na poluvremenu su imali 21 poen prednosti, a na kraju ogromnih 43 poena viška.

Kod Reala Darjuš Lavrinovič ubacio je 18 poena, a 14 je dodao Sergio Llull. U sastavu Oldenburga J'Kell Foster ubacio je 16 poena, a Rickey Paulding 14. Jasmin Perković igrao je 16 minuta i ubacio šest poena (2/3 iz igre) uz tri skoka.