Montepaschi besprijekoran u Istanbulu

Borna Rupnik • srijeda, 11.11.2009.

Montepaschi je u Turskoj zadržao maksimalan učinak u skupini A košarkaške Eurolige. Četvrta pobjeda stroja iz Siene značila je i drugi poraz Fenerbahčea...

U Istanbulu su snage odmjerili domaći Fenerbahče i talijanski Montepaschi, u jednoj od zanimljivijih utakmica koje je ponudio ovaj euroligaški tjedan. Susret je opravdao očekivanja, a pobjeda je naposljetku pripala gostima iz Siene.

Prvo su poluvrijeme oba sastava pravilno raspodijelila. Uvodnih deset minuta pripalo je Turcima (30:21), ali su početkom druge četvrtine Talijani ušli u seriju i brzo uhvatili zaostatak te držali rezultatski priključak sve do odlaska na odmor. Fenerbahče je tada imao samo koš prednosti (50:49).

Presudnim se pokazao kraj treće i početak četvrte dionice susreta, kada Montepaschi domaće vodstvo 59:57 preokreće u svoju korist i bježi na 68:61. Fenerbahče je potom nakratko iskoristio nepreciznost talijanskog predstavnika i šest minuta prije kraja približio se na minimalan zaostatak, no tu je stao.

U višu brzinu tada su ubacili Romain Sato i David Hawkins te bez većih problema odveli svoju momčad do zaključnih 87:83. Konačni rezultat malo i vara jer su Turci u posljednjih minutu i pol samo ublažili poraz.

Najefikasniji igrač dvoboja ipak je bio Terrell McIntyre s 25 koševa. Hawkins ga je pratio s 15, a Henry Domercant je dodao 12. S druge strane najraspoloženiji je bio Tarence Kinsey (20 koševa), Lynn Greer slijedio je sa 17 koševa, a Oguz Savas ubacio je 14, uz sedam koševa i pet asistencija.

Gordan Giriček odigrao je 15 minuta. Pritom je postigao dva koša (šut 1/2 iz igre) i imao jednu izgubljenu loptu.