I treći poraz Gospićanki

Ivana Jurica • petak, 13.11.2009.

I s novim trenerom na klupi košarkašice Gospić Croatia osiguranja doživjele su novi poraz u skupini B Eurolige. Na gostovanju u talijanskom Schiou sa 91:76 pobijedila ih je domaća Beretta Familia. Pobjede su još ostvarili Galatasaray, Halcon Avenida, Rivas Ecopolis i Lotos Gdynia.

Treći susret u Euroligi Gospićankama je donio i treći poraz. Talijanske su gotovo od samog početka vodile i kontrolirale su utakmicu. Na kraju prvih deset minuta igre imali su osam koševa prednosti (29:21), a na poluvremenu i nešto više (56:45).

Duža klupa domaćih košarkašica omogućila je njihovom treneru Sandru Orlandu veliku mogućnost rotacije, dok Stipe Bralić nije mogao učiniti isto. Cijeli teret na utakmici iznijelo je šest igračica, a najbolje su bile Anđa Jelavić (20) i Jelena Ivezić (22).

Do kraja susreta Beretta Familia je sigurno utakmicu držala pod kontrolom. Do konačnih 91:76 Talijanke su vodile Machhi sa 23 i Antibe sa 16 koševa.

U drugom susretu skupine Halcon Avenida je na gostovanju sa 69:60 pobijedila MiZo Pecs. Nakon tri kola u vodstvu su, s maksimalnim učinkom, Beretta Familia i Wisla Can-Pack. Gospić je na posljednjem mjestu, još uvijek bez bodova, a u sljedećem kolu na svom terenu dočekuje MiZo Pecs 2010.

U skupini A i nakon trećeg kola na maksimalne tri pobjede je turski Galatasaray koji je na domaćem terenu sa 82:55 pobijedio TEO Vilnius. Španjolski Ros Casares i Galatasaray su u vodstvu, slijede Ekaterinburg, Cras Basket Taranto, TEO Vilnius i TTT Riga.

Posljednji susret skupine C odigrali su Rivas Ecopolis i Good Angels Košice u Španjolskoj. Slavio je domaćin sa 74:58 čime je i dalje ostao na vrhu te skupine.

Drugu pobjedu ostvario je i Lotos Gdinya, sa 74:61 pobijedili su Szeviep u Gdinyi. Emilija Podrug je za 26 minuta igre u poljskoj ekipi postigla šest koševa, te 12 skokova. U toj skupini u vodstvu su Lotos Gdinya i Frisco Sika Brno.