Zimski sportovi

Medveščak opet prokockao vodstvo

Martina Oštrić • petak, 13.11.2009.

Nakon 12 dana pauze hokejaši Medveščaka vratili su se na led. U prvoj utakmici raspored ih je odveo na gostovanje mađarskoj Albi, izravnom konkurentu za mjesto koje vodi u doigravanje. Medvjedi su se protiv Mađara nadali bodovima, no doma se ipak vraćaju praznih ruku. Alba ih je pomela rezultatom 6:2...

I prije utakmice Medvjedi su znali da ih protiv Mađara očekuje teška utakmica, no ovakvom se raspletu ipak nitko nije nadao. Čak ni nakon prve dionice, koja je završila rezultatom 0:0, ništa nije ukazivalo na potpuni potop hrvatskog prvaka. Počeli su Mađari doduše oštro, no Robert Kristan još je jednom pokazao zašto je najbolji vratar lige obranivši nekoliko vrlo izglednih situacija.

Mađari su u drugu trećinu ušli još konkretniji. U prve dvije minute zadali su Kristanu udarce od kojih boli glava, no slovenski je vratar i dalje držao utakmicu rezultatski na nuli. U međuvremenu mađarskih napada pokušavao je nešto i Joel Prpic, no njegovi su udarci završavali u rukavicama Zoltana Hetenyija.

Trećinu i pol udaralo tako s jedne i druge strane, no navijači su slavili tek u 33. minuti. I to oni gostujući, smješteni na "jugu". Medveščaku su tekle posljednje sekunde s igračem više na ledu, a tu je situaciju iskoristio Robby Sandrock čiji je udarac s plave linije neobranjivo išao u gornji kut i pogodio Hetenyjevu mrežu za vodstvo gostujuće momčadi.

No gosti nisu dugo slavili pogodak. Mađari su nastavili utakmicu kao da se ama baš ništa nije dogodilo, a to im se isplatilo već dvije minute kasnije. Rastislav Ondrejcik iz okreta sprema pak u desni Kristanov kut, te vraća utakmicu na početak.

Laktarenje je Janosa Vasa odvelo na dvominutno hlađenje za vrijeme kojeg je Medveščak opet poveo. Situacija i protagonisti isti su kao i kod prvog gola, jedino što je Sandrockov udarac ovoga puta okrznuo Joela Prpica koji pločici mijenja putanju i, više sretno nego spretno, šalje je iza Hetenyjevih leđa.

Do kraja vrlo produktivne druge trećine 'pala' su još dva gola, nažalost, oba u Kristanovoj mreži. Nakon podbacivanja u 38. minuti pločica dolazi do Davida Bornhammara, koji s plave crte ponovno poravnava rezultat, da bi 35 sekundi prije kraja drugog perioda igrači Albe po prvi puta na utakmici došli u vodstvo. Balasz Ladanyi iz kosa gura pločicu Kristanu kroz noge, te uoči posljednje pauze na utakmici dovodi svojoj momčadi itekako vrijedno vodstvo.

Vodstvo od 3:2 nije zadovoljavalo apetite mađarske momčadi koja je žustro krenula i u posljednji period utakmice. Ipak, izdvojit ćemo prilike Michaela Novaka i Mikea Ouellettea koji nisu realizirane te je tako izostalo poravnanje rezultata. Kako to obično biva, kazna je uslijedila vrlo brzo. Solo prodor Janosa Vasa s lijeve strane završio je četvrtim pogotkom za domaću momčad, a sve se to događalo u 48. minuti.

Mađari su desetak minuta prije kraja utakmice već mogli staviti šampanjac na hlađenje, no četiri pogotka u gostujućoj mreži nije im bilo dovoljno. Csaba Kovacs iz kosa puca u Kristana kojemu ispada pločica i ulazi u gol.

Iako u rezultatskom deficitu od 5:2, Medveščakovi se igrači ipak nisu predavali. Nažalost, udarci kapetana Letanga, i Smytha završili su negdje u Hetenyijevoj opremi, a gužva pred mađarskim golom još jednom nije iskorištena kako bi se došlo do smanjenja rezultata.

Za konačno slavlje Albe utakmicu zaključuje Balasz Ladanyi svojim drugim pogotkom samo tridesetak sekundi prije samog kraja utakmice, čime su samo potvrđena nova dva boda na konto mađarske momčadi.