Ostali sportovi

Tkalčec šesta u finalu preskoka

Maja Giljanović • subota, 14.11.2009.

Hrvatska gimnastičarka Tijana Tkalčec je na posljednjoj stanici Svjetskog kupa u finalu preskoka u Stuttgartu osvojila šesto mjesto.

Presjek bodova dva preskoka Tijani Tkalčec je u kvalifikacijama donio šesto mjesto (13,725 prvi, 13,375 drugi, 13,550 ukupno). U finalu je pokvarila ocjenu, ali je za utjehu obranila plasman.

13,350 za prvi i 13,400 za drugi preskok Međimurki su, naime, donijeli ukupno 13,375 bodova dovoljnih za šestu poziciju. 13,550 iz kvalifikacijama u finalu je donosilo četvrto mjesto (Engleskinja Marissa King).

Tkalčec koja je u Dohi koncem rujna i u Osijeku prošli tjedan osvojila jednu broncu i jedno srebro iza sebe je ostavila Brazilku Brunu Leal (12,837) i Izraelku Valeriiju Maksiutu (13,237), osim King, slabija je i od Kanađanke Kristin Klarenbach (13,412) na petom, Njemice Kim Bui (13,725) na trećem, Švicarke Arielle Käslin (13,912) na drugom i pobjednice i u Osijeku Čehinje Jane Komrskove (14,212) na prvom mjestu.

Svjetski prvak Kinez Wang Guanyin (15,950) nakon tek trećeg mjesta u Osijeku ispred Francuza Hamiltona Sabota (15,375) i Nijemca Marcela Nguyena (15,150) je osvojio ruče, a svjetski prvak Rumunj Flavius Koczi (15,987) ispred Nijemca Matthiasa Fahriga (15,975) i Latvijca Jevgenijsa Sapronenka (15,887) je slavio u preskoku.

Svjetska bronca Kineskinja Sui Lu (14,125) ispred Njemica Kim Bui (14,000) i Elisabeth Seitz (13,775) je najbolje odvježbala na tlu, a Bui (14,525) je ispred Poljakinje Marte Pihan-Kulesza (14,000) i Brazilke Brune Leal (13,750) pobijedila na razboju.