Ostali sportovi

Bronca Možnika, Ude sedmi

Maja Giljanović • subota, 14.11.2009.

Hrvatski reprezentativac Marijo Možnik nakon brončane medalje na preči na Svjetskom kupu u Osijeku prošli tjedan šest je dana poslije na SK-u u Stuttgartu također osvojio treće mjesto. Olimpijski je viceprvak Filip Ude sedmi na parteru.

Marijo Možnik je nakon trećeg mjesta u Osijeku prošli tjedan (14,850) i "možnika" i ostale elemente u Stuttgartu na posljednjem ovogodišnjem Svjetskom kupu izveo još i bolje (15,150) i iza sebe ostavio Francuza Hamiltona Sabota (14,725), Slovaka Samuela Piaseckog (14,350), Nizozemca Jeffreyja Wammesa (14,325), Engleza Kristiana Thomasa (13,950) i Poljaka Romana Kulesze (13,225).

Bolji od Možnika tek su svjetski prvak i srebrni u Osijeku Nizozemac Epke Zonderland (15,675) na prvom i Kinez Zhang Chenglong (15,300) na drugom mjestu.

Olimpijski viceprvak Filip Ude nakon ne osobito dobro primljenog odustajanja od nastupa na Svjetskom kupu u Osijeku prošli tjedan je u finalu na parteru zauzeo sedmo mjesto.

Međimurac je u pokvario 14,900 bodova osvojenih u kvalifikacijama, zaslužio gotovo bod manje (13,950) i bio bolji samo od Wammesa (13,725).

Pobijedio je bivši (2005., 2007.) svjetski prvak Brazilac Diego Hypolito (15,825) ispred svjetske bronce Izraelca Alexa Šatilova (15,200) na drugom i Čileanca Thomasa Gonzaleza Sepulvede (15,200) na trećem mjestu. Svjetski prvak Rumunj Marian Dragulescu je tek četvrti (14,925), a bolji od Udea su i Thomas (14,775) i Nijemac Matthias Fahrig (14,575).

Olimpijski pobjednik Kinez Chen Yibing (15,650) je ispred Brazilca Zanetti Nabarretea (15,200) na drugom i Portugalca Gustava Palma Simoesa (14,800) na trećem mjestu pobijedio na karikama.