Vodeni sportovi

Raspoloženi Šibenčani pobijedili Medveščak

Ivana Jurica • subota, 14.11.2009.

S uvjerljivih 14:7 i uz odličnu igru vaterpolisti Šibenik NCP-a na svom su plivalištu pobijedili Medveščak. Treća je to uzastopna pobjeda Tuckove momčadi, dok su Zagrepčani istodobno još uvijek bez osvojenog boda u Jadranskoj ligi. Prvo ime susreta bio je šesterostruki strijelac Nikola Sutić.

Šibenik NCP – Medveščak 14:7 (3:2, 5:2, 2:1, 4:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 150

Šibenik NCP: Kačić (14 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 1, Brlečić 2, Tyrell, Španja 1, Brkić 2(2), Sutić 6, Krnić 2, Vlahović, Samodol, Jukić, D.Belamarić, trener: Ivica Tucak.

Vezane vijesti

Medveščak: Selem (4 obrane), Burić 1, Kolar, Čule, Jakovac 2, Zeljak, Curiš, Milaković, Vegar 1, Geratović 1, Čuk 1, Dragčević 1(1), Kavur (3 obrane), Blažević, trener: Ivan Asić.

Igrač više: Šibenik NCP 7/12, Medveščak 6/15

Peterci: Šibenik NCP 2/2, Medveščak 1/1

Tri osobne pogreške: Dragčević 17', Čuk 17', Tyrell 29', Španja 31'

Suci: Andrej Franulović (Rijeka) i Mile Rebić (Split)

Nakon pobjeda nad Primorjem u Crnici i Jadranom u Splitu vaterpolisti Šibenika na svom su bazenu pobijedili i još jednog hrvatskog predstavnika u regionalnoj ligi. Kontrolirali su Šibenčani rezultat od početka do kraja utakmice. Čvrsta obrana s odličnim Kačićem na golu, te raznovrsna rješenja u napadu za Medvjede su bili nerješiva zagonetka.

Dino Krnić doveo je Šibenik NCP u vodstvo, u prvoj prilici s igračem više, a već u idućem napadu Nikola Sutić prvi je put matirao vratara gostiju Marka Kavura. Na 2:1 Zagrepčani su smanjili iz peterca preko Marka Dragčevića. Plus dva Šibenčanima svojim drugim pogotkom donosi Sutić, ovog puta s igračem više. Za konačnih 3:2 na kraju prvih osam minuta igre precizan je s igračem više bio Franko Geratović.

Predivan gol sa centarske pozicije postigao je Andrija Španja na početku druge četvrtine. Jakovac smanjuje na 4:3, a plus dva svojoj momčadi donosi Brlečić s igračem više. U 12. minuti prvi put domaći vaterpolisti imaju i tri gola prednosti nakon gola Igora Računice, a vrlo brzo i plus četiri poslije novog gola Sutića. Gostujući trener Asić nakon toga na gol je umjesto Kavura poslao Selema koji je do kraja četvrtine primio jedan gol. Na 7:4 smanjio je Mateo Čuk, a Brkić je iz peterca strijelac za 8:4 na poluvremenu.

Utakmicu je obilježio i velik broj isključenja, ali nije bilo ni traga prevelikoj grubosti. Najviše isključenja dogodilo se upravo u trećoj četvrtini, čak devet, ali tek trećina je pretvorena u pogotke. Jakovac je svojim drugim golom smanjio na 8:5, ali nova dva gola odličnog Sutića, oba s igračem više, Šibeniku su donijela i pet golova prednosti na kraju četvrtine (10:5).

Uvjerljivo vodstvo do kraja utakmice šibenski su vaterpolisti još i povećali. Gosti su već na početku drugog poluvremena ostali bez dvojice igrača, Dragčevića i Čuka, zbog tri osobne pogreške, te su nakon toga još slabije parirali raspoloženim Šibenčanima. Vlatko Burić smanjio je na početku posljednje četvrtine na 10:6. Domaćini uzvraćaju sa četiri uzastopna gola. Brkić, Brlečić, Krnić i Sutić matirali su Selema. Konačnih 14:7 nakon trećeg isključenja Španje postavio je Dino Vegar.

Uz već spomenutog šesterostrukog strijelca Nikolu Sutića, po dva gola u šibenskoj kapici postigli su Brlečić, Brkić i Krnić, dok je kod Zagrepčana jedini dvostruki strijelac bio Trpimir Jakovac.