Vodeni sportovi

Jug slavio na Savi

Tea Lokas • subota, 14.11.2009.

U sedmom kolu Jadranske vaterpolske lige momčad Juga slavila je u Zagrebu na Savi protiv Mladosti. Rezultatom 14:10 vaterpolisti Juga su potpuno nadigrali Žapce koji su dosad bili neporaženi u regionalnoj ligi...

HAVK Mladost - Jug CO 10:14 (2:3, 4:3, 0:5, 4:3)

Zagreb, Bazen na Savi
7. kolo Jadranske lige
Suci: Rakovec (Ljubljana), Adžić (Kotor)

Mladost: Brzica, Kučinić, Babić 1, Letica 2 (2), Petković 3 (1), Milaković, Zubčić, Martinić, Živković, Muslim, Hinić 2, Buljubašić 1, Pavić (5 obrana), Lončar 1. Trener: Nikolić.

Jug CO: Vićan (10 obrana), Vranješ 1, Bošković 3, S. Sukno 4, Joković 1, Seman, Ivanković 1, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 3, Drobac, Obradović, Nižić, Šutalo. Trener: Fatović.

Igrač više: Mladost 4/11, Jug 8/14
Peterci: Mladost 3/3, Jug 0

Iako je Mladost neporažena u posljednjih šest utakmica, a Jug je u šestom kolu remizirao s Jadranom iz Herceg Novog, prava snaga Dubrovčana pokazana je u bazenu na Savi pred oko tisuću gledatelja.

Mladost je u prvo vodstvo došla pogotkom Buljubašića, a Jug odmah potom izjednačio na 1:1. Mladost ponovno dolazi do vodstva od 2:1, i to realiziranim petercem Borisa Letice. Ubojita ljevica Mare Jokovića dolazi na svoje pogotkom za 2:2, a po prvi put Dubrovčani dolaze u prednost topovskim udarcem Mihe Boškovića za 3:2.

U drugoj četvrtini Jug odmah povećava na +2 i održava tu prednost do 5:3, no tada Mladost preuzima vlast nad loptom i ubacuje dva uzastopna pogotka, jedan peterac i jedan "iz igre". Na 6:5 za domaćine podiže David Babić, a Jug do kraja poluvremena uspijeva samo izjednačiti rezultat na 6:6.

U nastavku Bošković ponovno ispucava jednog od svojih najvećih aduta i donosi Jugu prednost od 7:6. Priliku za podebljanje vodstva imali su Jugaši odmah potom, no izvanredna obrana Pavića održava Mladost na minus jedan. No, ne zadugo. S igračem manje Mladost ponovno prima pogodak te ne iskorištava igrača više što ih dovodi ne samo do zaostatka od dva gola, već i do jako lošeg postotka realizacije igrača više (38%). Vranješ i Sandro Sukno zabijaju za 11:6 i nedostižnu prednost za Zagrepčane.

U posljednjih osam minuta Jug se nije opustio već nastavio pritiskati Mladost koja je sve više gubila konce. Konačan rezultat ostao je na 14:10, a kao ključna četvrtina pokazala se treća u kojoj su Dubrovčani nadoknadili spori početak i zavladali bazenom.

• Obrisan korisnik15.11.2009. u 00:46
    "Najbolji igrač u bazenu na strani gostiju bili su Bošković i Dobud s po tri pogotka, no odličan je bio i vratar Frano Vićan koji je obranio deset udaraca. Petković je za Mladost skupio tri pogotka, jedan postignut iz peterca." - zaboravili ste spomenut sandra sukna koji je bio uvjeljivo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.11.2009. u 19:20
    tehnicki i jedno i drugo je pravilno. druga je stvar sto nama iz dubrovnika to cudno zvuci...
  • Obrisan korisnik14.11.2009. u 18:57
    stovani novinari, kad cete se vise naucit postovat regionalne obicaje? svi znate, ali uporno bjezite od cinjenice da u dubrovniku nema ni jednog mare ni mihe jer su to kod nas zenska imena, dok se genitiv muskih imena formira s "a" na kraju - dakle, mara jokovica i miha boskovica. hvala i... [više na forumu]