Avellino drži korak s Montepaschijem

Vedran Babić • nedjelja, 15.11.2009.

Poslije šest odigranih kola talijanskog prvenstva Montepaschi i Avellino su i dalje jedine neporažene momčadi. Montepaschi je slavio na gostovanju kod neugodnog Angelica, dok je Avellino kod kuće bio bolji od Carifea, ali tek poslije produžetka. Benetton naših Davora Kusa i Sandra Nicevića je poražen s 22 razlike u Cremoni, a od spomenutog dvojca ovoga se puta više istaknuo Kus.

Vodeća momčad lige uspješno je apsolvirala potencijalno neugodno gostovanje u Bielli kod Angelica, koji je do ove utakmice sastavio omjer od četiri pobjede i samo jednog poraza. Montepaschi se ipak pokazao kao prejak, premda konačna razlika nije velika (80:72).

Domaćini su odigrali vrlo dobrih 20 minuta i na poluvremenu vodili 35:33, ali s odlaskom na odmor kao da je i njihova igra uzela dopust, pa su gosti preuzeli inicijativu i treći period igre dobili 24:12 za vodstvo 57:47. Na pet minuta do kraja Angelico je uspio priprijetiti kada je smanjio na 59:64, no više od toga nije mogao, ili bolje rečeno, Montepaschi mu nije dopustio.

Za nastavak pobjedničkog niza gostiju jedan od najzaslužnijih je Nikos Zisis s 24 koša, a pratili su ga Romain Sato sa 17 i Terrell McIntyre sa 16. Kod domaćina najefikasniji čovjek bio je Pietro Aradori s 22 poena i šest skokova.

Air Avellino također je upisao šestu pobjedu, ali se on puno više mučio. Protiv slabašnog Carifea morao je odraditi prekovremeno, točnije produžetke. Poslije 40 minuta igre rezultat je bio 78:78 nakon što je domaćin početkom drugog dijela imao 15 koševa viška, da bi u dodatnih pet minuta Avellino ipak dokazao kvalitetu i s 13:3 stigao do pobjede.

Briljirao je Dee Brown s 27 koševa, sedam skokova i pet asistencija, a od učinka njegovih suigrača posebno valja izdvojiti onaj Chevona Troutmana, koji je uz 15 koševa upisao i čak 18 skokova! Osim Troutmana, double-double ostvario je i Szymon Szewczyk (14 koševa, 10 skokova).

Na diobi trećeg mjesta s učinkom od četiri pobjede i dva poraza s još četiri kluba nalazi se Benetton naših Davora Kusa i Sandra Nicevića. "Zeleni" su uvjerljivo poraženi kod Vanolija iz Cremone 95:73, a Kus je za 28 minuta igre postigao 13 koševa (3/6 za dva, 2/4 za tri), četiri asistencije i tri skoka. Nicević je pak odigrao nešto skromnije te je za 27 minuta ubacio sedam koševa (3/8 za dva) te upisao po jednu asistenciju i skok.

Osim već spomenutih Angelica i Benettona, s omjerom 4-2 tu su još Pepsi Caserta, koji je poražen u gostima kod Bancatercas Terama, zatim Virtus koji je slavio protiv Varesea te NGC Cantu, koji je izgubio u Milanu protiv Armani Jeansa. Euroligaš je slavio s visokih 73:53 uz 19 poena Mikea Halla za treću pobjedu u ligi. Stopostotni učinak talijanskih euroligaša upotpunila je Lottomatica pobjedom nad Scavolinijem 84:73. Rimljanima je to također treća pobjeda.