Potpićan potopljen u Lisabonu

Antonija Pavlić • petak, 20.11.2009.

Hrvatski malonogometni prvak Potpićan 98 poražen je i u drugoj utakmici Elitne runde Futsal Cupa u Lisabonu. S 8:1 od Labinjana je bolja bila portugalska Benfica, te im tako uništila sve nade u eventualni prolaz na Final Four...

Benfica - Potpićan 98 (3:1) 8:1

Elitna runda Futsal Cupa, skupina B, druga utakmica

Suci: Gabor Kovacs (Mađarska), Massimo Cumbo (Italija), Jacek Ligienza (Poljska)

Benfica: Bebé, Arnaldo Pereira, Ricardinho, Davi, César Paulo. (Carlos Paulo, Pedro Costa, Zé Mari, Gonçalo Alves, Marinho, Anilton, Joel Queirós). Trener: Sónia Teixeira

Potpićan 98: Funčić, Lalić, K. Drndić, P. Drndić, Hoxha. (Didović, D. Novoselac, Tomljanović, S. Novoselac, Kljunić, Bojkić, Radusin). Trener: Žarko Martedić.

Strijelci: 0:1 P. Drndić 5', 1:1 P. Costa 8', 2:1 J. Queirós 9', 3:1 P. Costa 19', 4:1 Ricardinho 25', 5:1 J. Queirós 25', 6:1 Davi 29', 7:1 A. Pereira 30', 8:1 Marinho 32'

Finalisti Futsal Cupa 2004. i ove sezone neporaženi u portugalskoj Prvoj ligi malonogometaši Benfice dominirali su većim dijelom utakmice protiv hrvatskog prvaka Potpićana, te sigurnom 3:1 pobjedom Labinjanima najvjerojatnije uskratili prolazak na Final Four.

Dobro su počeli Potpićanci, Patrik Drndić nakon male inicijative domaćina doveo je hrvatsku momčad u vodstvo, no do većeg iznenađenja nije se moglo - Portugalci su već do kraja poluvremena izjednačili zgoditkom Pedra Coste, a zatim i poveli s 3:1.

Drugo poluvrijeme proteklo je pak u potpunoj dominaciji domaćina. Vidjela se tu i fizička i tehnička superiornost Benficinih malonogometaša, te slaba forma koju Potpićanci iskazuju u domaćem natjecanju u posljednje vrijeme. Konačan rezultat 8:1 postavili su u razmaku od pet sekundi u 25. minuti Ricardinho i Joel Queirós, u 30. minuti Arnaldo Pereira, te u 32. Marinho.