Vukojević tri gola bolji od Srne

Maja Giljanović • subota, 21.11.2009.

Najveći derbi ukrajinskog nogometa s tribina je Valerija Lobanovskog u svinjskom gripom isprepadanom Kijevu odgledalo samo 7000 navijača koji su se u konačnici veselili velikoj pobjedi nad najljućim protivnikom.

Najveću utakmicu ukrajinskog nogometa koja se u Kijevu između Dynama i Šahtara u sklopu 14. kola odigrala pred praznim Valerijem Lobanovskim (samo 7000 navijača) odlučio je promašeni jedanaesterac gostiju u 4. minuti.

Fernandinho je loptu s bijele točke poslao pokraj Šovkovskog, a od udarca se Šahtar više nije oporavio. Dynamo je preuzeo inicijativu i bolju igru okrunio golom Milevskog u 45. minuti.

Milevski je Pjatova svladao i u 54., a treći je gol Dynama u 61. minuti djelo Jarmoljenka. Pobjedom u velikom derbiju Dynamo je Šahtaru nakon gotovo polovice odigranih utakmica pobjegao na 10 bodova, a i dalje je (jedini od 16 prvoligaša) bez ijednog poraza s tim da je od moguća 42 boda osvojio samo četiri manje.

Hrvatski reprezentativci Ognjen Vukojević u Dynamu i Darijo Srna kao kapetan Šahtara odigrali su svih 90 minuta.

Kryvbas bivšeg hajdukovca, bivšeg U-21 reprezentativca i na prijateljskoj utakmici protiv Lihtenštajna ponovno nakon tri godine (23-godišnjak je debitirao u Hong Kongu na revijalnom Carlsberg Cupu u eri Zlatka Kranjčara) A reprezentativca Mladena Bartulovića svoju utakmicu 14. kola igra u nedjelju u Kryvom Rogu protiv Karpata.

Ukrajina, 14. kolo:
Dynamo - Šahtar 3:0, Vorskla - Obolon 3:2, Tavriya - Zakarpatja 3:2, Metalurg (D) - Arsenal 3:0, Metalist - Zorya 2:0