Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) – Marko Mrvica (Biograd na moru)

MKA*IPC: Pažin 2, Barić, Balog, Karačić 7 (2), Crnić, Zadravec, Rodik, Turk 1, Mesarić 1, Krajner 5, Pašalić 3, Herman 2, Ćavar 5, Jelinić 3

Buzet: Šverko, Prodan, Grižančić 3, Gašpar 2, Ljubotina, Sirotić, Mavrović 3, Vrkljan 5, Vozila 3, Silić, Šunjić 7, Dragičević
Trener: Mario Sirotić

Obrane: Petrić 13 (1), Slipčević 0
Sedmerci: 0/0
Isključenja: 6 minuta

Momčad iz Buzeta domaćim je rukometašima u Čakovcu pružila iznenađujuće dobar otpor. Dobra igra gostiju koji su ove sezone tek ušli u premijerligaško društvo bila je očekivana, no na vrućem čakovečkom terenu nismo navikli na toliko teške i neizvjesne utakmice. Sedmoplasirani Buzet najavljivan je kao tvrd orah zbog svoje borbenost, a baš je ona susret držala u egalu. Vidljiv je bio šok domaćih momaka zbog situacije u klubu, kako mnogobrojnih ozljeda tako i nedavne ostavke trenera, no stisnuli su zube i krenuli po nove bodove. Nakon igre gol za gol, u 17. su se minuti isprsili Međimurci i prvi krenuli u lov na vodstvo. S 9:6 u džepu ipak se nisu osigurali za nastavak jer se gosti ponovo vraćaju izjednačenjem kod 12:12, čime je završeno prvih pola sata igre.

Svoje jedino vodstvo u ovom dvoboju Buzet je imao pri otvaranju drugog djela, no Čakovčani su brzo gasili nadu svojih gostiju. Predah je domaćinu dobro došao, pa u nastavku gledamo potpuno novu ekipu. Iako su oba sastava nizali pogrešku za pogreškom pa nekoliko minuta od pogotka ni glasa čuti nije, iskupljuje se MKA i u 43. minuti napokon lomi barijeru od četiri poena razlike kod 20:16 jedinim golom Turka na susretu. Rukometaši Buzeta ipak su s dvije brze kontre smanjili rezultatski minus, no kod razigranosti i daljnje premoći čakovečke momčadi nisu mnogo mogli. Posljednjih desetak minuta IPC je mudro držao vodstvo od dva ili pak tri poena razlike što se presudnim pokazalo od 54. minute, od koje Buzet ne daje više ni gola, a Čakovec reda njih četiri. Konačnih 29:23 zadovoljilo je obje strane, no kod domaćih je mišljenje da je moglo i moralo bolje.

Novi trener Davor Varga sjajno se snašao u novoj ulozi, a priznao nam je da je čitavo vrijeme mislima bio u terenu. ”Znate, odigrao sam više od stotinjak utakmica, no ova mi je sigurno bila najteža dosad. Osjećao sam kao da je cijela dvorana gledala samo mene i da je promašaj svakog od čakovečkih igrača napravio baš Varga. Teško je bilo ohrabriti momke pred današnji susret nakon ostavke Borkovića, gotovo nemoguće, bio je to šok za čitavu ekipu, no pobjeda je tu i to nam je najvažnije.”

Unatoč stanja u ekipi, dobro raspoložen protiv Buzeta bio je Igor Karačić, koji je sjajno zamijenio Vargu na srednjem vanjskom, a bio je i najefikasniji u svojoj ekipi sa sedam pogodaka. ”Ova je pobjeda za sve one koji nisu vjerovali da s novom igrom i vodstvom možemo uspjeti. Pokazali smo da smo prava ekipa, pa iako smo malo podcijenili protivnika kojeg možemo mi dobiti i s 10 golova razlike, novom smo se pobjedom učvrstili na trećem mjestu i čekamo derbi u Varaždinu”, s veseljem je dodao Karačić.

Iako mnogi ekipi Buzeta za ovu sezonu nisu predviđali solidno sedmo mjesto na kojem se trenutno nalaze, mladi, brzi i borbeni rukometaši zasluženo slove kao ugodnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva u Premijer ligi.”Vjerujem da je čakovečkoj ekipi teško zbog odlaska trenera, no mi smo u svakom slučaju danas ostvarili jedan pozitivan rezultat za nas. Odigrali smo maksimalno koliko možemo, u prvom smo setu parirali trećoj ekipi lige što za nas nije mala stvar, no nastavak je bio nešto lošiji. Neki su nas u početku podcijenili, no sada znaju što mogu očekivati, pogotovo od Buzeta na domaćem terenu”, kroz smijeh je rekao trener RK Buzet, Mario Sirotić.

Osim sjajnog Karačića, u redovima MKA*IPC-a solidnu su partiju odigrali još Krajner i Ćavar s po pet pogodaka, a pobjedi su se priključili i uvijek dobre obrane vratara Sladoljeva i Lončara. Sjajan je bio i vratar gostiju Petrić, a za sedam od 23 postignuta gola Buzeta pobrinuo se raspoloženi Šunjić.

Vatreno krštenje za novog trenera i igrače je prošlo, a sada se u redovima čakovečke momčadi s puno optimizma očekuje dvoboj sa susjedom Varteksom u sljedećem kolu, kojeg je najavio Karačić: “Imaju oni kvalitetne igrače i diže im se forma, no u derbiju je sve moguće. Možemo doći do pobjede, iskreno se nadam našoj pobjedi i velikom slavlju nakon nje.