Barcelona prati u stopu

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.11.2009.

Nakon devetog kola španjolske ACB lige Real i dalje stoji usamljen na vrhu sa stopostotnim učinkom, no Barcelona ne gubi korak i s jednim porazom prati na drugom mjestu...

Barcelona je ovaj vikend imala jednostavan posao. U Blaugrani su ugostili Lagun Aro i pokazali kvalitetu slavivši 83:54. Kako je sve bilo vrlo brzo riješeno, Xavi Pascual mogao je dati priliku i onim igračima koji inače manje igraju, a oni su je iskoristili.

Barcelonu su u ovom susretu predvodili Juan Carlos Navarro sa 17 poena i Ricky Rubio s 15 poena. Kod gostiju Bernard Hopkins ubacio je 12 poena uz pet skokova.

Caja je dosta teže nego što to pokazuje konačan rezultat svladala Fuenlabradu. Gosti su u samoj završnici imali napad za preuzimanje vodstva, nisu ga iskoristili, čak štoviše, Batista je napravio nesportsku osobnu pogrešku i susret se raspleo. Momčad iz Vitorije na kraju je slavila 76:68.

Najbolji kod Caje bili su Carl English s 21 poenom i šest skokova te Tiago Splitter s 11 poena, 15 skokova i pet asistencija. Stanko Barać za osam minuta ubacio je dva poena (1/3). Kod gostiju Esteban Batista ubacio je 20 poena uz deset skokova, a Matias Sandes dodao je 16 poena.

Spahijina Valencia nastavlja s odličnim igrama na startu sezone. Nova žrtva bio je Alicante koji je pomalo rutinski svladan 85:69. Gosti su pružali otpor do posljednje četvrtine, no onda je domaćin pokazao kako ima širi izbor kvalitetnih igrača i vrlo dobrom igrom otišao je do pobjede.

Kosta Perović sa 16 poena i sedam skokova predvodio je Valenciju, a slijedio ga je Marko Marinović s 15 poena. Kod gostiju Mario Austin ubacio je 18 poena uz sedam skokova, a Mario Stojić dodao je 11 poena (4/6) uz tri skoka i tri asistencije.

Joventut je tek u produžetku slomio otpor fenjeraša Murcije. Nakon 40 minuta rezultat je bio 68:68 i to zahvaljujući skoku u napadu i polaganju sa sirenom Chrisa Mossa. Murcia je izborila produžetak, ali tamo nije imala šanse, domaćin je krenuo s 13:1 i na kraju slavio 83:73.

U sastavu Joventuta istaknuli su se Kristaps Valters s 24 poena (6/9 trica) i pet asistencija te Uroš Tripković sa 17 poena (5/9 trica) i sedam skokova. Kod gostiju Pedro Robles ubacio je 16 poena, Miloš Vujanić 15, a Paulo Prestes deset uz 13 skokova.

Dobra je utakmica i iza Cajasola koji je zaustavio nalet Xacobea i slavio 81:72. Momčad iz Seville dominirala je svih 40 minuta i pobjedu nije niti u jednom trenutku dovela u pitanje.

Predvodili su je Duško Savanović i Tariq Kirksay s po 17 poena, a kod gostiju Marc Jackson ubacio je 19 poena.

Vrlo visok poraz upisala je Bizkaia koja je gostovala kod Gran Canarije. Domaćin je visoko slavio 98:78, a gostima nije pomogla niti odlična predstava Marka Banića. Hrvatski reprezentativac ubacio je 16 poena uz sedam skokova, a zasjenio ga je domaći Jaycee Carroll s 25 poena. Damir Markota igrao je tek pet minuta bez učinka.