Novi posrtaj Dugopolja

Vedran Babić • ponedjeljak, 23.11.2009.

Nakon prvog poraza u prošlom kolu, Dugopolje je proteklog vikenda ponovno ostalo bez punog plijena, odigravši na svom terenu skromnih 0:0 s Neretvom. I dok Dugopoljci i dalje imaju komfornih sedam bodova viška od ostatka konkurencije, prava bitka odvija se za drugo mjesto, na koje trenutno ravnopravno pretendiraju tri kluba. Od ta tri, Raštane su jedine slavile, dok su Primorac (B) i Uskok remizirali u međusobnom ogledu.

Vodeća momčad 3. HNL - Jug dobrano se napromašivala u subotnjem dvoboju s Neretvom i na kraju se morala zadovoljiti samo s jednim osvojenim bodom. Unatoč tome, situacija na ljestvici je i dalje povoljna za Ivana Katalinića i njegove igrače. Do sada su sakupili 33 boda, što je sedam više od Raštana, koje su s 3:0 u gostima bile bolje od Hrvaca.

Strijelci za osmu pobjedu i novi povratak na drugo mjesto bili su Gregov i Batur u prvom te Burčul u drugom dijelu. Hrvace tako nastavljaju svoju turbulentnu sezonu. Nakon početnih šest kola bez pobjede, nanizali su pet utakmica bez poraza, da bi opet upali u crnu rupu i u protekle tri utakmice dvaput izgubili i jednom remizirali.

26 bodova imaju i biogradski Primorac i Uskok, koji su u međusobnom okršaju odigrali efikasnu utakmicu, ali bez pobjednika (2:2). Gosti su poveli već u petoj minuti preko Grbeše, a sve do same završnice nije bilo golova. Onda je Primorac u 77. minuti izjednačio preko Crnjaka, a četiri minute potom i poveo pogotkom Stojanova. Ipak, bod Klišanima donio je u 89. Čapeta.

Blizu borbe za drugo mjesto je i petoplasirani Jadran (LP), koji je u nedjelju s 2:1 u Opuzenu bio bolji od Neretvanca i tako osvojio svoj 24. bod. U ostalim susretima Jadran (KS) je istim rezultatom porazio Zmaja (svi pogoci pali unutar prvih 18 minuta), dok je Dinara s minimalnih 1:0 nadvisila posljednjeplasirani Omiš, nanijevši mu jubilarni deseti poraz. Čovjek odluke bio je Ljupko Vrljić deset minuta prije kraja.

U utakmici s čak tri najstrože kazne, Velebit je s 3:1 protiv Primorca 1929 prekinuo niz od devet utakmica bez pobjede, dok su dubrovački GOŠK i Konavljanin u gotovo pa lokalnom derbiju odigrali 1:1.