Rivas Ecopolis tek u produžetku do slavlja

Matej Milanović • četvrtak, 26.11.2009.

Posljednje tri utakmice petog kola ženske Eurolige donijele su pobjede Rivas Ecopolisa i Spartaka iz Moskovske regije kojima su obje momčadi zadržale stopostotni učinak te gostujuću pobjedu Salamance kod Schia...

U skupini B u kojoj je prisutan i Gospić igrali su Schio i Salamanca koji su u prva četiri kola ostvarili po tri pobjede. Puno bolje su krenule Španjolke koje su serijom 12:2 došle do 19:9 u 6. minuti. Na prvi odmor otišlo se s 33:20 za Salamancu. U drugoj četvrtini Schio je smanjio razliku i na poluvrijeme se otišlo s pet poena prednosti za gošće.

U trećoj četvrtini su Talijanke odmah smanjile na 47:44, no do kraja četvrtine postigle su samo pet poena te se Salamanca vratila na +8. U posljednjih deset minuta nije bilo velikih promjena te su Španjolke slavile s 74:64 i time preuzele drugu poziciju. Posebno se istaknula gostujuća igračica Willingham koja je s 16 poena i 10 skokova ostvarila double double učinak.

U skupini D je pak Spartak iz Moskovske regije pobjedom kod poljske Gdynie zadržao stopostotni učinak. Poljakinje su odlično krenule i dvoboj i nakon četiri minute vodile su 16:8, no već do prvog odmora su Ruskinje smanjile na -3. Do poluvremena je Spartak preokrenuo i na veliki odmor su gostujuće igračice otišle s 39:38 u njihovu korist.

U 25. minuti Spartak je došao do velikih 54:45. Gdynia se serijom od šest poena vratila u igru, no do kraja četvrtine opet su pale na -9. U posljednjih deset minuta Ruskinje su povele s 11 razlike, nakon čega se Gdynia vratila sve do tri poena zaostatka u 35. minuti, 70:67. No, nakon toga su Poljakinje postigle još samo jedan koš, tricu šest sekundi prije kraja te je Spartak s 77:70 ostaje neporažen. Najbolje kod Gdynie bila je Beard s 22 poena, a kod Spartaka se istaknula Taurasi s 20.

Najzanimljiviji susret dana odigrali su Rivas Ecopolis i Bourges. Španjolke su u susret ušle kao izraziti favorit, no poprilično su se mučile u prvih 20 minuta i na veliki odmor su otišle sa svega 36:30. Početkom nastavka je razlika narasla na +10, no serijom od sedam poena Francuskinje su došle do zaostatka od 40:37. Tri minute prije istjeka treće četvrtine čak su i povele, 47:46.

Šest i pol minuta prije kraja utakmice Rivas Ecopolis je poveo 60:55, nakon čega su bez koša bile sve do samog kraja i koša Cruz za izjednačenje na 62:62 17 sekundi prije sirene. U produžetku su se gošće držale sve do minute i pol prije isteka vremena i rezultata 67:67. Nažalost po njih do kraja više nisu realizirale ni poena te su Španjolke s 72:67 zadržale neporaženost.