Premiership, 14. kolo, 28.11.2009, 18:30 h
Aston Villa 1:1 Tottenham
Tottenham

Tottenhamu bod uz sjajnog Kranjčara

Marin Vuković • subota, 28.11.2009.

Niko Kranjčar je odigrao još jednu u nizu sjajnih utakmica, a njegov Tottenham je s teškog gostovanja na Villa Parku zasluženo odnio bod, premda je prema svemu prikazanom mogao i do sva tri. Strijelci se ovaj put ipak nisu iskazali kao što je to bio slučaj prije tjedan dana u pobjedi nad Wiganom od 9:1.

Aston Villa i Tottenham u malom su derbiju kola podijelili bodove odigravši 1:1, a značajan doprinos vrlo dobroj igri Spursa dali su i naši reprezentativci Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka. Dok je Ćorluka u igri ostao do kraja utakmice, Kranjčar je odigrao 78 minuta, no u tom je razdoblju bio najbolji igrač Spursa i vječna prijetnja vratima Brada Friedela.

Harry Redknapp je posve očekivano na travnjak Villa Parka poslao istu momčad koja je na White Hart Laneu prošloga tjedna Wiganu postigla čak devet pogodaka. Ovaj put uspjeli su postići samo jedan, no s druge je strane bila znatno jača momčad Martina O'Neilla, koja će na kraju biti i sretna osvojenim bodom jer u drugom su poluvremenu bili u velikim problemima.

Nakon uvodne prilike Kranjčara već u početnim minutama utakmice, u desetoj je minuti domaćin došao do vodstva. Nakon ubačaja u šesnaesterac došlo je do velike gužve pred golom Spursa, a tamo se najbolje snašao Gabriel Agbonlahor i doslovno ugurao loptu u mrežu Gomesa.

U drugom poluvremenu Tottenham je bio puno bolja momčad, pritisnuo je Aston Villu na njenu polovicu i krenuo po izjednačujući pogodak koji je došao u 77. minuti. Loptu je u šesnaestercu zaustavio Michael Dawson, možda pritom igrao i rukom, te poslao bombu pod gredu Friedelova gola.

Ovim osvojenim bodom Tottenham je preskočio Arsenal i preuzeo treće mjesto na ljestvici, ali uz dvije utakmice više od svojih londonskih rivala.