Klasnić donio bod, hat-trick Rooneyja

Marin Vuković • subota, 28.11.2009.

Ivan Klasnić na najbolji je mogući način iskoristio jednu od rijetkih prilika u početnoj postavi Boltona, na gostovanju kod Fulhama doveo je svoju momčad u vodstvo i postigao svoj drugi premierligaški pogodak. Manchester United se približio Chelseaju na samo dva boda zaostatka visokom pobjedom nad Portsmouthom, a nevjerojatni sedmi uzastopni remi upisao je Manchester City.

Sve češće kritikama izloženi menadžer Boltona Gary Megson pružio je jednu od rijetkih prilika Ivanu Klasniću, na Craven Cottageu ga stavio u početni sastav Boltona, a naš mu se reprezentativac odužio pogotkom kojim je prekinut niz od tri uzastopna poraza.

Iako je Fulham bolje otvorio utakmicu, u 35. minuti Gary Cahill je glavom spustio loptu za Klasnića, a Killer se okrenuo i prizemnim je udarcem poslao iza leđa Marka Schwarzera. Gosti su prednost odnijeli na odmor, a Fulham je u nastavku svim snagama krenuo po izjednačujući pogodak.

Vezane vijesti

Usprkos raspoloženom Jussiju Jaaskelainenu, koji je s dvije sjajne obrane zaustavio pokušaje Damiena Duffa i Erika Nevlanda, 15 minuta prije kraja Fulham je došao do željenog pogotka. Put do mreže pronašao je upravo Duff i svojoj momčadi spasio bod.

Manchester United se na gostovanju kod Portsmoutha dosta mučio, ali je zahvaljujući hat-tricku Waynea Rooneyja i sjajnom slobodnom udarcu Ryana Giggsa ipak došao do visoke pobjede od 4:1. U prvi plan utakmice na Fratton Parku ipak je izbio sudac Mike Dean, koji je dosudio čak tri upitna jedanaesterca.

Prvi je put na bijelu točku pokazao nakon Rooneyjeva pada u šesnaestercu u 25. minuti, i to u trenucima kada je United imao dosta problema u obrani. Siguran izvođač bio je upravo Rooney, no prednost gostiju trajala je samo sedam minuta, do novog kontroverznog jedanaesterca kojeg je Kevin Price Boateng pretvorio u izjednačujući pogodak.

United je u drugo poluvrijeme ušao znatno angažiranije i kombinacija Giggsa i Rooneyja već je u 48. minuti Crvenim vragovima donijela vodstvo od 2:1, a šest minuta kasnije dvojbeni prekršaj Frederica Piquionnea nad Giggsom omogućio je Rooneyju zaokruživanje hat-tricka iz novog jedanaesterca.

U 87. minuti Giggs je iz slobodnog udarca postavio konačnih 4:1 i postigao svoj stoti premierligaški pogodak, poklonivši sebi najljepši poklon za sutrašnji 36. rođendan. S druge strane, prvu utakmicu na klupi Portsmoutha Avram Grant nije okrunio pobjedom, doživio je poraz od iste momčadi koja ga je svladala u finalu Lige prvaka 2008. godine.

Teško je povjerovati, ali Manchester City je i sedmu uzastopnu ligašku utakmicu završio podjelom bodova. Nakon što su prošle godine na Eastlandsu doživjeli pravu katastrofu, nogometaši Hull Cityja svojem su daleko bogatijem domaćinu oteli bod i produžili niz bez poraza na sada već impresivne četiri utakmice.

Shaun-Wright Philips je Cityju donio prednost na izmaku prvog poluvremena, ali bod gostima donosi Jimmy Bullard iz jedanaesterca osam minuta prije kraja. Bila je to još jedna kontroverzna sudačka odluka ovog subotnjeg poslijepodneva jer je sudac po svemu sudeći pogrešno procijenio da je Joleon Lescott igrao rukom.

Svoju reputaciju najdražeg gosta Burnley je dokazao i na Upton Parku, gdje je doživio novi gostujući poraz i u sat vremena primio čak pet golova. Redom su mrežu gostiju tresli Collison, Stanislas, Cole, Franco i Jimenez i nakon 64 minute igre Čekićarima donijeli nedostižnih 5:0.

Menadžer West Hama Gianfranco Zola vjerojatno neće biti zadovoljan opuštanjem koje je uslijedilo jer do kraja utakmice Burnley je s dva pogotka Fletchera i jednim Eaglesa došao do 5:3, no prednost domaćina bila je prevelika za bilo kakav pothvat.

Nogometaši Wigana uspjeli su se oporaviti od prošlotjednih 9:1 na White Hart Laneu i pred svojim se navijačima iskupiti pobjedom nad Sunderlandom od minimalnih, ali vrijednih 1:0. Jedini pogodak za domaćina postigao je Hugo Rodallega u 76. minuti utakmice.

Jedina utakmica bez golova odigrana je u Blackburnu, gdje su Roversi i Stoke City najnepopularnijim rezultatom podijelili bodove. Nikola Kalinić ponovno nije dobio niti minute na travnjaku Ewood Parka.