Vodeni sportovi

Velika prednost Primorja

Vedran Babić • subota, 28.11.2009.

Prva epizoda hrvatskog okršaja u osmini finala Kupa LEN otišla je na stranu domaćeg Primorja, koje je protiv splitskog Jadrana slavilo s visokih šest razlike i došlo praktički na korak od četvrtfinala.

PRIMORJE EB - JADRAN ST 10:4 (1:1, 2:3, 3:0, 4:0)

Prva utakmica osmine finala Kupa LEN
Rijeka, bazen na Kantridi
Gledatelja: 400
Suci: Maciej (Poljska), Gyorgy (Mađarska)

Primorje EB: D. Car, Glavan, B. Car 1, Krapić 1, Franković 2, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić, Barać 2, Beltrame 1, Bukovac, Jurišić, Krizman. Trener: Zoran Roje

Vezane vijesti

Jadran ST: Petričević, Franičević, Delaš, Bezić 1, Pleić, Popović, Vuleta, Kuzmanić 2, Perić, Jelavić, Vlaić, Hutten, Matutinović 1. Trener: Dragan Matutinović

Igrač više: Primorje EB 2/11, Jadran ST 3/11
Peterci: Primorje EB 1/1, Jadran ST 0/1

Nakon što su prošle godine u osmini finala zaustavljeni od talijanskog Posillipa, vaterpolisti Primorja EB ove bi godine prema svemu sudeći trebali otići korak dalje. U prvoj utakmici porazili su Jadrana s 10:4 i uzvrat u Splitu 16. prosinca dočekat će s velikom prednošću od čak šest pogodaka.

Jadranaši su, doduše, startali odlično i poslije dvije četvrtine vodili 4:3, da bi se u narednih 16 minuta potpuno raspali i ostali na četiri postignuta pogotka. Primorje je postiglo sedam i utakmicu završilo s konačnih 10:4. Po dva pogotka za Riječane postigli su Franković, Tiškivski i Barać, dok je jedini dvostruki strijelac kod Splićana bio Kuzmanić.