Vodeni sportovi

Pobjeda Jadrana samo za prestiž

Maja Giljanović • srijeda, 16.12.2009.

Vaterpolisti Primorja su unatoč pobjedi Jadrana u uzvratnoj utakmici izborili četvrtfinale Kupa LEN. Riječani su u Splitu izgubili gol-razlike, ali su obranili šest razlike iz prve utakmice.

JADRAN - PRIMORJE 5:4 (2:1, 2:1, 0:1, 1:1)

Split, uzvratna utakmica osmine finala Kupa LEN
Suci: Kratosklil (Slovačka), Koganov (Azerbajdžan)

JADRAN: Petričević, Franičević, Vukić 1, Delaš, Bezić, Hutten 2, Popović, Vuleta, Kuzmanić2, Perić, Banovac, Matutinović, Pleić.
Trener: Dragan Matutinović

Vezane vijesti

PRIMORJE: D. Car, Glavan, B. Car, Krapić, Krizman, Franković 1, Tiškivski, Brala 1, Vrlić 1, Barać 1, Beltrame, Bukovac, Križanec.
Trener: Zoran Roje

Igrač više: Jadran 2/10, Primorje 1/7
Peterci: Jadran 0/1, Primorje -

Vaterpolisti Jadrana u četvrtom su ovogodišnjem pokušaju prvi put svladali Primorje, ali pobjeda od 5:4 u konačnici se pokazala nedostatnom jer Riječani su iz prve utakmice osmine finala Kupa LEN u "dotu" u Split ponijeli šest golova prednosti.

Nakon 7:7 u Rijeci u Jadranskoj ligi, 10:4 u prvoj utakmici Kupa LEN i 10:8 prošli vikend u Kupu Jadran je pronašao pobjedničku formulu i slavio golovima Domagoja Kuzmanića, reprezentativca SAD-a Timothy Huttena (obojica su Davora Cara svladala dvaput) i Luke Vukića.

Igrači trenera Dragana Matutinovića u jednom su dijelu druge četvrtine vodili tri gola razlike (4:1), ali ih je u samom finišu prvog poluvremena presjekao gol kapetana Primorja Samira Baraća.

Treću su četvrtinu u svoju korist riješili Riječani (Josip Vrlić za 3:4), a četvrta je okončana bez pobjednika (1:1) za "Pirovih" 5:4 Jadrana večeras, a 14:9 za Primorje ukupno nakon dvije utakmice.

Prvo ime gostujuće momčadi za koju su sva četiri gola dala četiri različita strijelca (Brala za 1:1, Franković za 4:5) bez dvojbe je izvrsni Car koji je Splićanima poskidao 14 šuteva.