Ajax u goropadnom raspoloženju

Vedran Babić • nedjelja, 29.11.2009.

Drugi tjedan zaredom Ajax je svojem suparniku utrpao pet golova. Prošlog tjedna s 5:1 su Kopljanici "počastili" Heerenveen, a ovog puta "žrtva" se zvala Vitesse. Junak pobjede bio je trostruki strijelac Marko Pantelić...

Novom "petardom" Ajax je već krajem studenog, točnije sa zaključkom 15. kola, dosegao brojku od čak 50 postignutih golova u prvenstvu (samo 13 primljenih), koji ga čine daleko najefikasnijom momčadi lige. Prvi pratitelj je PSV s 40.

Jedini svijetli trenutak protiv goropadnog Ajaxa Vitesse je ponudio u četvrtoj minuti, kada je poveo pogotkom Dalibora Stevanoviča. No, već u 18. minuti Ajax je vodio 2:1, a oba pogotka postigao je Marko Pantelić. Isti igrač zabio je za 3:1 početkom nastavka, a konačnih 5:1 postavili su Kennedy i Aissati.

Ajax tako i dalje ostaje na trećem mjestu ligaške ljestvice sa šest bodova manje od vodećeg Twentea i čak sedam više od četvrtoplasiranog Feyenoorda, koji je u gostima s 2:0 bio bolji od Den Haaga. Ron Vlaar doveo je goste u vodstvo u 23. minuti, a pobjedu je tek u četvrtoj minuti sučeve nadoknade potvrdio Andwele Slory, koji je u igru ušao 20 minuta ranije.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Groningen i NEC odigrali su 2:2, dok je dvoboj momčadi iz gornjeg dijela pripao petoplasiranom Utrechtu, koji je na domaćem travnjaku s 3:1 bio bolji od NAC-a i tako ostao na dva boda minusa od Feyenoorda.