Savršeni Real

Branimir Korać • nedjelja, 29.11.2009.

Kad već ne ide nogometašima Reala, ide košarkašima. U desetom kolu ACB lige upisali su i desetu pobjedu, ovaj put protiv Granade. Neočekivan poraz ubilježila je Caja Laboral koja je gostovala kod Manrese...

U Madridu nije bilo nikakve dvojbe. Real je pokazao kako ima znatno kvalitetniju momčad od Granade i slavio 86:69. Prvih 20 minuta Granada je još bila u igri i zaostajala tek šest poena, ali početkom drugog poluvremena Realova obrana postala je čvršća, a napad ubitačniji i krenulo se prema pobjedi.

Kod Reala 18 poena ubacio je Travis Hansen, 15 su dodali Darjuš Lavrinovič i Rimantas Kaukenas s tim da je Lavrinovič uhvatio i šest skokova. Kod gostiju Richard Hendrix ubacio je 21 poen uz devet skokova, a Hunter i Ingles dodali su po 11 poena.

Spahijina Valencia nastavila je pobjednički niz slavljem kod Xacobea 79:73. Predvođeni briljantnim Rafom Martinezom gosti su od početka susreta uzeli kontrolu nad rezultatom u svoje ruke. Martinez je odigrao utakmicu za pamćenje, ubacio je 28 poena uz šut za tricu 7/8 i s linije slobodnih bacanja 7/7, a pratio ga je Marko Marinović s 14 poena. Kod domaćina Konstantinos Vasileiadis je ubacio 23 poena dok su Manzano i Sanchez dodali po 13 poena i pet skokova.

Neočekivan poraz upisala je Caja Laboral na gostovanju kod Manrese. Domaćin je slavio 73:70 zahvaljujući vrlo dobrom otvaranju drugog poluvremena u kojem su stvorili dvoznamenkastu prednost i time napravili veliki posao. Caja je uspjela u završnici i poravnati, ali ponovno se domaćin odlijepio nakon promašenih trica Englisha i Ribasa.

Sergij Gladir s 24 poena (5/9) trica bio je najbolji kod domaćina, 20 poena dodao je Roman Montanez, a 11 skokova Kalojan Ivanov. Kod Caje Tiago Splitter ubacio je 14 poena uz osam skokova, San Emeterio je dodao 12 poena i šest skokova, a Stanko Barać za 18 minuta deset poena (4/6) uz tri skoka i tri blokade.

Vrijednu pobjedu ubilježila je Bizkaia koja je na svom parketu svladala Joventut 82:66 uz 26 poena Alexa Mumbrua (6/8 trica), 14 poena Marka Banića te pet skokova Damira Markote. Mario Stojić je u pobjedi Alicantea protiv Gran Canarije 74:50 ubacio četiri poena uz pet skokova.