Pobjede Lokomotive i Nature u derbijima

Željko Kubatka • ponedjeljak, 30.11.2009.

Đurđevčanke su osvojile prve bodove na gostovanju u Virovitici, Lokomotiva je pobjednik u neizvjesnom gradskom derbiju, Umažankama su otišli značajni bodovi protiv Osijeka, a Podravka je postigla 51 gol...

Najzanimljiviji podatak prvenstvene utakmice u Koprivnici gdje je gostovala Izgradnja Zaprešić je 51 postignuti gol rukometašica Podravke. Mlada kružna napadačica Andrea Čović je zabila devet puta, a i sve druge Podravkašice su se upisale u listu strijelaca osim, naravno, golmanica Jelčić i Žderić, no i one bi postigle po koji da ih je trener poslao u napad.

U Virovitici se igrao susret posljednje dvije ekipe na tablici. Natura Agro je bila prejaka za virovitički dječji vrtić. Đurđevčanke su povele krajem prvih trideset minuta i to nisu ispuštale do krajnjih 31:28, sa najboljom strijelkinjom Leom Franković s osam golova. Natura Agro i TVIN Trgocentar su zamijenili mjesta na prvenstvenoj tablici i Virovitičanke su sada na posljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Vezane vijesti

Rukometašice Umaga su osvojile značajne bodove pred čak petstotinjak gledatelja što je najveći broj gledatelja u desetom kolu prvenstva najboljih hrvatskih rukometašica. Osječanke bolje započele utakmicu no Umažanke uzvraćaju i do odmora vode 13:9. Gostujuće rukometašice uspijevaju u nastavku doći do poravnanja ali boljim završetkom bodovi idu na konto Umaga.

,Sa šest golova izdvojile su se Danijela Špoljarić i Azra Imamović a Teuta Hodžaj je dobroj igri u obrani dodala dva gola. Hodžaj je za Sportnet.hr izjavila: "Ovoga puta smo mi imale više sreće. Susret je bio neizvjestan do zadnjih par minuta. Osječanke su startale bolje i u prvoj i drugoj dionici utakmice, ali smo mrvicu prisebnije bile mi i na kraju su bodovi ostali u Umagu. Puno se griješilo na obje strane, ali kod nas je presudila jako dobra igra u obrani sa odličnim vratarkama (Gržinić i Pavić), kod Osijeka dobre Bandalo i Franić."

Sesvete su ugostile Lokomotivu u čijim redovima su dva nova imena, za trenera je došao Nenad Šoštarić, a Tea Golubić je pojačala krilnu poziciju. Sesvete su imale četiri gola prednosti nakon prvog dijela što nisu uspjele sačuvati. Mirnijom i efikasnijom završnicom rukometašica Nenada Šoštarića su pobijedile i osvojile bodove s kojima su trenutno na drugom mjestu sve dok Zamet i Arena ne odigraju odgođenu utakmicu.

Povratnica u redove Lokomotive Tea Golubić nije zadovoljna svojom igrom i za Sportnet.hr je rekla: "Počeli smo utakmicu jako dobro, čak i poveli tri razlike sa mojim promašenim sedmercem. Slijedio je lagani raspad naše obrane a Sesvete pogađaju svoje prilike. I u napadu smo bile izgubljene i nismo igrale taktički dobro na njihovu 5-1 obranu i ono dobro što smo napravile rijetko smo realizirale. Stoga poluvrijeme završava 16:12 za Sesvete. U svlačionici slijedi lijepa i zaslužena jezikova juha pa drugo poluvrijeme počinjemo ozbiljnije. Stišćemo obranu i zabijamo što trebamo, makar je i tu bilo tehničkih grešaka. Sesvetama je falilo na kraju iskustva i snage a mi utakmicu ipak smireno privodimo kraju sa pobjedom od tri razlike."