Kiša poremetila raspored

Vedran Babić • ponedjeljak, 30.11.2009.

16. kolo južnog ogranka 3. HNL obilježila je velika kiša diljem Dalmacije, zbog čega su dva susreta odgođena za utorak, od kojih je jedan između Konavljanina i vodećeg Dugopolja. U onim odigranim susretima pobjede su zabilježili većina kandidata za drugo mjesto: Raštane, Uskok i Jadran (LP), dok je Primorac iz Biograda remizirao u Hrvacama...

Zbog kišom natopljenih terena utakmice Konavljanin - Dugopolje i Zmaj - Dinara nisu niti započete, a novi termin trebao bi biti u utorak 1. prosinca, premda se još uvijek čeka na potvrdu od povjerenika lige. U ovom kolu slobodan je bio stobrečki Primorac 1929.

I na ostalim dalmatinskim travnjacima bilo je kiše, no utakmice su se ipak uspjele odigrati. Raštane su s 3:1 zasluženo pobijedile Zagoru, a strijelci su bili redom Peraić, Batur i Gospić, dok je poraz gostiju tri minute prije kraja ublažio Jordan.

Jadran (LP) je s 3:2 nadvisio imenjaka iz Kaštel Sućurca, a svi pogoci pali su već u prvih 26 minuta. Gosti su poveli već u trećoj minuti autogolom Dabića. Izjednačio je dvije minute potom najbolji strijelac lige Frane Jerković svojim 16. golom u sezoni, da bi nakon toga Karamatić s dva pogotka odveo Pločane na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Zagorac.

Uskok je u Klisu s 4:0 pregazio dubrovački GOŠK uz dva gola Jure Bašića te po jedan Grbeše i Delića, dok je u derbiju začelja posljednjeplasirani Omiš pogotkom Biuka iz 57. minute porazio Velebita 1:0 i upisao prvu pobjedu poslije osam utakmica.

Primorac iz Biograda dvaput je vodio u gostima kod Hrvaca, ali se na kraju ipak morao zadovoljiti bodom. Moravčić je već u prvoj minuti zabio za 1:0 gostiju, a izjednačio je praktički već u sljedećem napadu Dolić. Novo vodstvo Primorcu donio je Viscovich u 19. minuti, no ono nije dugo trajalo - deset minuta potom s bijele točke za 2:2 je pogodio Efendić.

I konačno, neretvanski derbi pripao je opuzenskom Neretvancu, koji je s 1:0 pogotkom Danijela Kozine iz najstrože kazne 11 minuta prije kraja porazio Neretvu na njezinom terenu.