Uskoku bod u Dugopolju

Vedran Babić • utorak, 08.12.2009.

Proteklog vikenda odigrano je i posljednje, 17. kolo jesenskog dijela 3. HNL - Jug. Lider Dugopolje je nastavio seriju lošijih rezultata remiziravši kod kuće s drugoplasiranim Uskokom, ali je unatoč tome osvojio titulu jesenskog prvaka. U izravnom dvoboju za treće mjesto Primorac iz Biograda je s minimalnih 1:0 bio bolji od Raštana, dok će na proljeće bolje igre morati pružiti Omiš, GOŠK (Du) i Primorac 1929, koji drže samo začelje ljestvice.

Premda su prvih 12 utakmica suvereno odradili upisavši deset pobjeda i dva remija, nogometaši Dugopolja u posljednja su tri susreta ipak popustili i dopustili Uskoku da se približi na samo četiri boda zaostatka. Klišani, doduše, imaju utakmicu više.

U njihovom izravnom dvoboju odigranom na stadionu Hrvatskih vitezova u subotu pred oko 1000 posjetitelja, nije bilo pobjednika (1:1). Uskok je poveo u 36. minuti preko Grbeše, a izjednačio je početkom nastavka Rajčić. Deset minuta prije kraja gosti su ostali s igračem manje poslije isključenja Bobana, no igrači Ivana Katalinića nisu imali dovoljno vremena pretočiti igrački višak u pobjedonosni zgoditak.

Tako će Dugopolje jesenski dio prvenstva završiti na vodećoj poziciji s 34 boda iz 15 utakmica (dvoboj s Konavljaninom iz prošlog kola, odgođen zbog kiše, još uvijek nije odigran), a na drugoj se poziciji s utakmicom više i 30 bodova nalazi upravo Uskok.

Isti broj bodova ima i biogradski Primorac, koji je u drugom derbiju kola s 1:0 bio bolji od četvrtoplasiranih Raštana. Junak domaće pobjede u Biogradu bio je Filip Pezelj, strijelac u 56. minuti.

U ostalim utakmicama bilo je prilično uzbudljivo i efikasno, pa je tako na pet travnjaka postignut 21 pogodak, s tim da smo u Kninu i Unešiću vidjeli dva vrhunska, ali i gotovo identična preokreta.

Dinara je pred svojim navijačima u posljednjih 11 minuta igre nadoknadila zaostatak od 2:0 protiv Jadrana (LP) i u četvrtoj minuti sučeve nadoknade pogotkom Ivana Bulata s bijele točke stigla do četvrte uzastopne pobjede 3:2, a time i visoke šeste pozicije uoči odlaska na zimski predah. Poviše njih nalaze se upravo Pločani.

Identični scenarij odigrali su nogometaši Zagore i Primorca 1929 u Unešiću. Gosti su poveli 2:0 pogocima Vuletića u prvih pola sata, da bi domaćini već do poluvremena izjednačili preko Alfirevića i Jordana. Primorac je posljednjih 15 minuta igrao s igračem manje zbog crvenog kartona Batinića - Olujića, a Zagora je do tri boda stigla u 90. minuti pogotkom Stipe Bačelića.

Velebit je s 2:0 nadvisio Zmaja i tako došao do važnih bodova u borbi za ostanak, Hrvace su slavile u Dubrovniku protiv pretposljednjeg GOŠK-a 3:2, dok su Jadran (KS) i Neretva odigrali 2:2. U posljednjem susretu kola Neretvanac je s 3:1 bio bolji od Konavljanina.

U ovom kolu slobodan je bio posljednji sastav lige, Omiš, a u ponedjeljak je odigran i zaostali susret iz prethodnog kola između Zmaja i Dinare, a koji je odgođen zbog kišom natopljenog terena. Makarani su bili bolji s 2:0 uz pogotke Selaka i Bušelića u prvih pola sata igre.