1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 05.12.2009, 15:30 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1200
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Tomislav Šetka (Đakovo)

Antonija Pavlić • subota, 05.12.2009.

Odlično drugo i prilično loše prvo poluvrijeme odigrali su na Gradskom stadionu Slaven Belupo i Cibalia. Nogomet se u Koprivnici počeo igrati tek u drugih 45 minuta, a zbog prikazanog rezultat 1:1 na koncu je i najpravedniji...

Dino Kresinger
66'
20
Ivan Grgić
82'
4
Josip Duvnjak
90'+1'
Stanko Mršić

Slaven Belupo i Cibalia odigrali su ravnopravnu utakmicu 17. kola Prve HNL i zaslužili po bod odigravši 1:1. Na zimsku stanku u boljem raspoloženju otići će gosti, dok će Slaven Belupo žaliti za propuštenim prigodama, posebno onom Bojana Vručine u 62. minuti.

U prvih petnaestak minuta obje su momčadi izgledale izuzetno bezidejno i nemoćno, a posebice to vrijedi za domaćina koji je iskazivao ogromnu količinu "izgubljenosti", netočnih dodavanja i nedostatka kreacije u bilo kakvom pokušaju napada na vrata Marijana Antolovića.

Prvu priliku stoga smo ubilježili tek u 24. minuti. Drago Papa s desne je strane ubacio prizemnu loptu u šesnaesterac gostiju, no Aljoša Vojnović nije uspio kroz šumu nogu pronaći put do Antolovićeve mreže - njegov pokušaj udarca netko je skrenuo u korner.

Upravo iz tog prekida već minutu kasnije farmaceuti su kreirali najbolju dotadašnju akciju na utakmici. Srebrenko Posavec odlično je s lijeve strane dignuo korner na drugu vratnicu, no Bojan Vručina nije se uspio snaći i kazniti izlet u prazno Cibalijinog čuvara mreže.

Prvu pravu priliku gosti su imali u 41. minuti. Slavenova obrana ispala je namještajući zaleđe, a to je sjajno iskoristio Baraban, te lijepom fintom izbacivši Kokalovića krenuo prema Pelinu. Stoper Slavena ipak je u posljednji tren uspio kazniti (pre)kombiniranje Cibalijinog napadača i otkloniti opasnost.

Jalova dominacija Koprivničana ipak je materijalizirana prije kraja poluvremena, samo nekoliko sekundi prije no što je sudac Ivan Bebek pokazao igračima put u svlačionicu. Alen Maras izveo je slobodan udarac s 20-ak metara s desne strane, a u šesnaestercu je sjajno skočio Cszaba Csizmadia i zatresao mrežu gostujuće momčadi.

Drugo poluvrijeme bilo je puno sadržajnije, treneri su u svlačionicama očito imali mnogo toga za reći i prigovoriti svojim igračima, a posebno je glasan bio Stanko Mršić. Vinkovčani su, naime, furiozno otvorili prvo poluvrijeme, već je u prvom napadu Baraban izašao sam pred Pelina, no vratar domaćina ipak je spriječio njegov pogodak.

Odličan start domaćini su materijalizirali već u sljedećoj minuti. Rezultat je poravnao Petar Tomić, sjajnim udarcem glavom nakon slobodnog udarca s lijeve strane - veoma slično načinu na koji je prvi zgoditak postigao Slaven.

Rasplamsala se utakmica nakon toga te smo u seriji vidjeli nekoliko sjajnih prigoda na obje strane. U obje situacije glavni akter bio je Bojan Vručina, propustivši svoju momčad dovesti i do vodstva. U 60. minuti Posavec ga je pronašao u šesnaestercu, no gađao je posred gola, da bi dvije minute kasnije izbjegao zaleđe i krenuo sam prema vratima gostiju, no dva puta njegove pokušaje sjajno je obranio Antolović.

Dobre prilike do kraja su imali Matija Poredski, koji je s pet metara glavom gađao malo pored vratnice, te Alen Maras čiji je odličan udarac s ruba šesnaesterca u posljednji trenutak netko od gostiju uspio skrenuti u korner.