Valencia se pridružila popisu

Branimir Korać • subota, 05.12.2009.

Prvi susreti 11. kola ACB lige donijeli su stopostotan učinak domaćina. Očekivane pobjede upisali su Real i Valencia dok je u najneizvjesnijem susretu na papiru Valladolid svladao Cajasol...

Madridski Real nastavio je s pobjedama u španjolskom prvenstvu, a popisu žrtava dodao je momčad Valencije. Spahijini igrači pružili su dobar otpor prejakom Realu, ali više od toga nisu mogli. Domaćin je uspješno kontrolirao rezultat tijekom cijelog drugog poluvremena i nije Valenciji pružio pravu priliku za povratak u utakmicu.

Kod pobjednika najbolji su bili Novica Veličković s 14 poena te Darjuš Lavrinovič i Sergio Llull s po 12 poena. Kod Valencije Nando De Colo i Matt Nielsen ubacili su po 19 poena.

Unicaja se bori za bijeg iz donjeg dijela ljestvice, a u ovom kolu imala je lagan posao. U Malagi je gostovao Alicante koji je visoko poražen 92:73. Gosti su izdržali 20 minuta, na poluvremenu su zaostajali tek četiri poena, ali u nastavku susreta uslijedilo je buđenje Unicaje koja je otišla do lagane pobjede.

Joel Freeland pokazao je potencijal ubacivši 23 poena, a slijedio ga je s 15 poena i šest asistencija Omar Cook. Kod Alicantea najbolji je bio naš Mario Stojić koji je za 24 minute ubacio 13 poena (5/10) uz tri asistencije i dva skoka, a uz njega istaknuo se Txemi Urtasun s 12 poena.

Najneizvjesnije je bilo u Valladolidu gdje je istoimeni domaćin uspio svladati Cajasol s 83:76 uz po 16 poena Federica van Lackea i Briana Chasea. Gostima nije pomoglo 17 poena Tyronnea Ellisa.