Kolo bez iznenađenja

Branko Barić • nedjelja, 06.12.2009.

U sedam subotnjih utakmica desetog kola francuske lige nismo zabilježili niti jedno iznenađenje. Svi favoriti su bili na razini zadatka, pa čak i Asvel koji je došao do svoje treće pobjede…

U derbiju začelja Asvel je sa 77:76 u gostima svladao Chalon, a prvo ime u njihovim redovima bio je Kristjan Kangur sa 17 poena. Najuvjerljiviju partiju kola odigrao je Orleans koji je fenjeraša Rouena ostavio na minus 43 (104:61). Do vrijedne pobjede stigao je i Strasbourg, i to s pomalo neočekivano visokih 101:73 protiv Dijona. Hrvoje Perinčić nije postigao niti jedan koš u porazu Toulona 93:67 od Parisa. Le Mans nije imao težak posao u obrani vodeće pozicije na tablici – Le Havre je pao s 96:77, a ponovno je sjajan bio Dewarick Spencer s 26 poena.

Susret između Gravelinesa i Roannea gledajući prvenstvenu ljestvicu trebao je biti najzanimljiviji subotnji dvoboj, ali u njemu je već u ranoj fazi ubijena svaka neizvjesnost. Domaćini su već u prvih deset minuta došli do prednosti od 20 koševa razlike, a u posljednju četvrtinu ušli su s +28. Gravelines je do kraja uspio malo spasiti svoj obraz i smanjiti na konačnih 84:71. Epitet najboljeg igrača tog susreta zaslužio je Cyril Akpomedah s 26 poena i devet skokova.