Zimski sportovi

Olimpija za petama Medveščaku

Martina Oštrić • nedjelja, 06.12.2009.

Kompletirano je i 29. kolo EBEL hokejske lige. Ljubljanska Olimpija pobjedom nad Linzom na približila se Medveščaku na samo bod, dok je KAC je pobjedom nad Albom još malo učvrstio svoju sedmu poziciju. Jesenice su na svom terenu doživjele poraz od Red Bulla, dok su Vienna Capitalsi nanijeli poraz vodećem Grazu...

Dva gola u mreži Linza bilo je dovoljno Ljubljančanima da dođu do dva nova boda, čime su se približili Medveščaku na samo jedan bod zaostatka. Poveli su domaćini, pogotkom Franka Banhama u 16. minuti. Rich Bronilla poravnao je rezultat u 22. minuti, a sva tri boda Olimpiji je donio Travis Brigley u 44. minuti.

Gledatelji u Klagenfurtu u srazu između KAC-a i Albe svjedočili su pravoj golijadi. U napetoj utakmici gdje je postignuto čak 11 pogodaka vodstva su se izmjenjivala na obje strane, no bodovi su ipak ostali domaćinima, koji su u trećoj minuti poveli preko Gregora Hagera. Izjednačio je Istvan Sofron u 14. minuti, da bi minutu potom Mađari poveli. Janos Vas postigao je prvi od svoja dva večerašnja pogotka.

Vezane vijesti

Michael Craig ime je hokejaša koji je u drugoj trećini s dva pogotka doveo Albine igrače do ludila. Ipak, Mađari su se ponovno vratili, te prvo izjednačili preko Krisztiana Palkovicsa, a minutu prije posljednjeg predaha i poveli pogotkom Oscara Ackestroema. U posljednjoj je trećini KAC izgledao kompletnije, a rezultat toga su i tri gola te vodstvo od 6:4. Mađari su drugim pogotkom Vasa uspjeli smanjiti rezultat, no do novog zaokreta nije došlo.

Do minimalne pobjede došli su hokejaši Red Bulla iz Salzburga na gostovanju u Jesenicama. Alex Doeck doveo je Jesenice u vodstvo u 15. minuti, što je ujedno i jedini gol u prvom periodu. Gosti su u drugih 20 minuta preko Andreasa Wiederguta i Daniela Welsera preokrenuli rezultat, a Mitja Robar u 45. je minuti sve vratio na početak. Pobjedu Red Bullu donio je Welser svojim drugim pogotkom u 50. minuti, nakon čega igrači Jesenica nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Vienna Capitalsi na svom su terenu rezultatom 5:2 deklasirali trenutno prvu momčad lige, Graz 99erse, premda u prvoj trećini nije izgledalo da će se utakmica rasplesti na taj način. Gosti su u osmoj minuti došli do vodstva pogotkom Patricka Haranda. Domaći se nisu dali, pa je minutu poslije izjednačio David Rodman, da bi u 15. minuti domaći poveli preko Petera Casparssona. Rodney Jarrett ponovno je izjednačio utakmicu u 35. minuti, no dvije minute potom Aleš Kranjc dovodi domaće u minimalno vodstvo.

U 55. minuti Patrick Lebeau pogađa za 4:2 nakon čega gosti vade golmana i sve bacaju u napad. Šestorica igrača Graza protiv petorice Bečana nisu uspjela smanjiti rezultat, no u posljednjoj su sekundi uspjeli primiti gol u praznu mrežu, što je domaćima donijelo dva nova boda. Unatoč porazu, Graz i dalje ostaje na prvom mjestu sa velikih pet bodova prednosti upravo pred Capitalsima.