Domaći do bodova

Ivana Strahija • ponedjeljak, 07.12.2009.

U 13. kolu Premijer lige domaće su ekipe upisale bodove, jedine su iznimke ranije odigrani susret MKA*IPC-a i Zagreba, kao i susret Bjelovara i Nexea, u kojem je pobijedila našička ekipa.

U Bjelovaru i dalje vole rukomet, a dobro popunjena dvorana mogla je uživati i u pravom derbiju kola. Iako su domaći imali prednost od čak +5 na prvom poluvremenu, u drugom dijelu susreta stvari nisu išle tako glatko za Bjelovar. Našičani su, kažu domaći uz pomoć slabih sudaca, u samoj završnici utakmice izjednačili i na kraju postigli dva gola više od Bjelovaraca. U domaćim se redovima istaknuo Gotal s osam golova, dok je kod gostiju trolist Blažević – F. Lelić – Kasak upisao po sedam golova.

Visoku pobjedu ostvarili su Siščani protiv Moslavine, 35:18 izgleda vrlo impresivno. Momčad iz Kutine ostaje uvjerljivo posljednja na tablici sa svega četiri osvojena boda u dosadašnjem prvenstvu. Najbolji je strijelac za Sisciju bio Bešlić (6), dok je kod Moslavine najviše golova dao Masnec (6).

Ukupno +10 imao je Medveščak protiv Karlovca. Domaći su već u prvom dijelu susreta ostvarili osjetnu prednost od +7 (20:13), a u drugom se poluvremenu dobroj igri Medveščaka priključio i vratar M. Šunjić, pa Karlovčani nisu lako dolazili do pogodaka. Najviše je golova za domaće postigao Raič (8), a kod gostiju Batinić (7).

Nešto manje izraženu, ali vrlo važnu pobjedu upisao je Poreč, koji je s Osijekom odigrao 35:31 i tako zadržao priključak za Čakovčanima. Momčad iz Poreča ipak je pošteno namučila svoje domaćine, a najbolji je strijelac te ekipe bio Veraja (10). Kod domaćih je najraspucaniji bio Mataia (8).

I Split je po isteku 60. minute imao +4, bolji su splitski rukometaši bili od Buzećana. Ako se Buzet s obzirom na prilično slabiju poziciju Splita na tablici nečemu i nadao na Gripama, uspješno su ga u tome razuvjerili dobro raspoloženi domaći rukometaši, koji su četiri pogotka razlike imali već u prvih 30 minuta utakmice.

Varaždinci pak, bez obzira na odličan start prvenstva, s vremenom igraju sve slabije, pa je tako i Dubrava protiv njih upisala dva boda. Očito je varaždinska besparica do nogu potukla momke Vladimira Canjuge, jer ne postoji drugi razlog zbog kojeg bi Varteksovci toliko slabo igrali.

Lijepu je pobjedu protiv Zameta ostvario Metković u svojoj dvorani, petu ove sezone. Riječani su međutim bili vrlo opasni sve do samog kraja utakmice, imali su i +2 u pojedinim trenucima, no kad je to zbilja bilo važno Metkovci su uprli iz sve snage i sa svega jednim golom više ostavili bodove kod kuće.