MKA*IPC – Croatia osiguranje 26:35 (14:18)

Suci: Cepanec (Turčin), Jeftić (Varaždin)

MKA*IPC: Pažin 4, Barić, Balog 2, Karačić 5, Crnić 2 (2), Zadravec 7, Rodik 1, Petek, Marčec 1, Krajner, Pašalić 1, Herman 3. Ćavar

Obrane: Hamonajec 1, Sladoljev 6, Lončar 6

CO Zagreb: Marić 2, Gajić 4, Loke 3, Lazarov 5 (3), Kopljar 1, Špoljarić 1, Lubej 1, Džomba 4, Gojun 3, Štrlek 7, Vukić 3, Valčić, Balić 1

Obrane: Šego 7, Škof 5, Bumbak –
Sedmerci: 3/3
Isključenja: 2 minute

Momčad iz Zagreba mogla je unaprijed upisati pobjedu, jer MKA*IPC uistinu nije ni jednom poveo, čak je i prvi gol pao u mrežu iza domaćeg vratara Sladoljeva, strijelac je bio Loke. CO je počeo u jakom sastavu, s Lazarovim, Balićem, Džombom i Valčićem, pa su brzo gosti stigli do 3:1, no uz posebno zalaganje ponajboljih strijelaca Čakovčana Zadravca i Karačića, domaći se drže na maloj udaljenosti.

"Iz svake prvenstvene utakmice trudimo se dobiti nešto, popraviti dio igre, uhodati neke akcije i obrane, dati minutažu mladima. Mogli smo to i u Čakovcu, no ipak smo zbog vrlo dobre domaće ekipe, koja je "grizla", morali dugo u igri držati prvu postavu. Moram priznati da su nas Čakovčani namučili kao rijetko tko", kazao je kasnije trener Zagreba Mirko Bašić.

Prvi puta na +4 odlazi Zagreb tek u 20. minuti utakmice. Za povećanje gostujuće prednosti ključnom se pokazalo razdoblje od 40. do 50. minute utakmice, kad je Zagreb s +5 (17:22) otišao na ravnih +10 (19:29). Počela je tada već padati snaga Čakovčana, dok je Zagreb samo uvodio nove igrače na parket, spremne za igru. Nisu MKA*IPC-u pomogla ni tri propuštena "zicera" Barića, kao ni isključenje Baloga u 46. minuti.

"Ja sam ukupno zadovoljan utakmicom, bili smo dobri i igrali smo kao ekipa. Nikako ne možemo protiv fizičke nadmoćnosti Zagrepčana, to se jasno vidjelo u drugom poluvremenu, ali smo ih barem dobro oznojili", rekao je nakon utakmice domaći trener Davor Varga. "Važno nam je da se nitko nije ozlijedio i da možemo za idući susret pripremati momčad bez stresa."

Posjet Zagrepčana u svakoj je sredini povod za okupljanje neuobičajeno velikog broja gledatelja, pa ni Čakovec nije bio iznimka. Na žalost, doček najboljeg hrvatskog kluba s jednog malog ali (pre)glasnog dijela tribina nije bio baš najbolji, jer su takozvani "navijači" očito zaboravili o kojem se sportu radi, pa su momčadi punoj hrvatskih reprezentativaca skandirali vrlo neprimjerene stvari bez ikakve potrebe. Također, gledatelji nisu pozvani da se kratko spuste na parket i dobiju autograme od slavnih Zagrebaša, kako je to učinjeno pred malo više od tjedan dana u Varaždinu, pa su mnogi ostali bez fotografije s Džombom, Balićem, Gojunom