Osječanke iznenadile Sesvete

Željko Kubatka • ponedjeljak, 07.12.2009.

Osječanke su dobrom igrom i pobjedom ugodno iznenadile, Podravka je prošetala Kutijom šibica u nekada derbiju prvenstva, a Arena je bila uspješna u gostima kod Trogira...

Podravka Vegeta je gostovala u Zagrebu kod Lokomotive. Nekada derbi prvenstva, a sada samo još jedna utakmica u kojoj rukometašice Podravke pokazuju svoju superiornost u domaćem prvenstvu. Prvo poluvrijeme je završilo sa 8:22 pa je Zdravko Zovko dao priliku i juniorkama u drugih trideset minuta. Ipak, najiskusnije su bile i najbolje. Svitlana Pasičnik sedam golova, po šest Andrea Penezić, Maja Kožnjak i Ivana Petković, a kod Lokomotive najviše je zabila Nikica Pušić, devet golova.

Izgradnja Zaprešić je nastupila bitno oslabljena u susretu s Trešnjevkom. Dario Zrnić je odstupio sa trenerskog mjesta, a najbolja igračica Izgradnje i hrvatska reprezentativka Katja Nemaškalo je podvrgnuta operativnom zahvatu i do kraja prvog dijela sezone neće nastupati. Bila je to uglavnom izjednačena utakmica u kojoj su domaće rukometašice lovile prednost Trešnjevke. Tako je bilo i na kraju utakmice u koji se ušlo sa neriješenim rezultatom, a obje ekipe su propustile iskoristiti po napad i osvojiti drugi bod, pa je utakmica završila podjelom bodova. Marina Bazzeo je postigla devet golova, a najefikasnija igračica Trešnjevke je bila Nina Jukopila sa sedam golova.

U osječkom Zrinjevcu konačno su domaće igračice pokazale pravu igru i dobru završnicu. Osvojena su dva velika boda u susretu s dobrom ekipom Sesveta. Igrala se, kako se kaže, prava prvenstvena utakmica, s borbenim Osječankama i sa stotinjak neuobičajeno bučnih gledatelja. Odluka je pala u 53. minuti kada su domaće rukometašice povele sa tri gola prednosti (24:21) i uspjele to održati do kraja. Posebno se istakla Sandra Milić-Gregoran u osječkim redovima s efikasnim napadima i sedam postignutih golova. Vratarka Sesveta Marija Karaula s 15 obrana je spriječila i veću pobjedu Osijeka. Obje ekipe su bile oslabljene, u domaćim redovima nije bilo Josipe Bošković dok za Sesvete nije nastupala Nikolina Grmoja.

Arena sa gostovanja u Trogiru nosi očekivane bodove. Puljanke su stalno vodile, a visoku pobjedu su osigurale u zadnjoj četvrtini utakmice. Širi izbor igračica donio je presudnu prednost gostujućem timu. U Trogiru su samo dvije igračice mogle parirati Puljankama. Marija Hrgović koja je postigla deset golova i Ana Brčić sa šest. Za Puljanke je Tina Gavranić postigla osam, Sandra Nikčević sedam golova, a pridružile im su se Tanja Kiridžić i Alenka Benazić s po pet zgoditaka.

Ništa osim pobjede Zameta u Rijeci nije dolazilo u obzir. Zamećanke su opravdale ulogu favorita u utakmici s Umagom, i to najvišom pobjedom kola. S nova dva boda Riječanke su ostale usamljene na drugom mjestu prvenstvene tablice. Ovaj put najraspoloženije su bile Anja Iskra (9 golova) i Amanda Matić (7). Azra Imamović je ponovo pokazala svoju efikasnost sa šest zabijenih golova za Umag. Zamet ima priliku i povećati prednost pred Trešnjevkom i Lokomotivom na gostovanju u Puli u zaostaloj utakmici desetog kola koja se igra iduće srijede.