Asvel otežao Cibonin posao

Borna Rupnik • srijeda, 09.12.2009.

Francuski Asvel napravio je velik korak prema plasmanu među 16 najboljih europskih klubova. U Turskoj su svladali Fenerbahče 68:61 i došli do treće pobjede...

Ogled Fenerbahčea i Asvela u Istanbulu ponudio je čvrstu košarku u kojoj su dominirale obrane, a u takvoj su se situaciji bolji snašli gosti i upisali vrijedne bodove koji bi se mogli pokazati presudnima u borbi za četvrto mjesto u skupini A.

Domaćini su vodili veći dio prvog poluvremena, a u 18. su minuti mini-serijom Oguza Savasa poveli i s 11 razlike, 32:21. Međutim, Francuzi su do poluvremena smanjili zaostatak na vrlo prihvatljivih 34:30.

Vezane vijesti

Asvel je u nastavku dodatno pojačao defenzivu i prešao u vodstvo te strpljivo čuvao nekoliko koševa prednosti sve do same završnice. Susret je konačno prelomljen polaganjem Lukauskisa za 62:59, rezultat s kojim se ušlo u posljednje dvije minute.

Naime, Fenerbahče tada griješi čak četiri puta zaredom, a nakon toga Francuzima je preostalo mirno pogađati slobodna bacanja. Tu su zadaću besprijekorno obavili Dixon, Kangur i bivši Cibonin Amerikanac Rawle Marshall za konačnih 68:61.

Najbolji su kod pobjednika bili Kangur sa 16 i Marshall s 15 koševa (uz šest skokova, dok su Traore i Lukauskis dodali po 12. Ujednačen učinak Turaka predvodili su Asik i Greer s po 11 poena.

Naš Gordan Giriček odigrao je 26 minuta uz solidnih deset koševa (4/9 iz igre, 1/1 slobodna bacanja), dva skoka, dvije asistencije i tri izgubljene lopte.

Tri kola prije kraja Fenerbahče i Asvel poravnati su na četvrtom mjestu s tri pobjede i četiri poraza, dok Cibona i Žalgiris imaju samo jednu pobjedu, uz utakmicu manje.