Vodeni sportovi

Draganja i Delač u polufinalu

Maja Giljanović • četvrtak, 10.12.2009.

Hrvatski reprezentativci Duje Draganja, Mario Delač i Aleksej Puninski prvi su isprobali bazen u Abdi Ipekçi Areni na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima koje se od danas do nedjelje održava u Istanbulu.

Duje Draganja i Mario Delač su u kvalifikacijama utrke na 50 metara slobodno izborili polufinale, a Aleksej Puninski je zauzeo 30. mjesto. Sva trojica hrvatskih reprezentativaca su nastupila u petoj od šest kvalifikacijskih utrka: bivši (20,81) svjetski rekorder Draganja je osvojio sedmo mjesto (21,28), a 24-godišnji Delač je svoj osobni rekord (21,90) poboljšao na 21,70 dovoljno za 15. mjesto.

23-godišnji Puninski kojem je osobni rekord 21,46 plivao je samo 22,06 i osvojio 30. poziciju od 59 prijavljenih plivača.

Najbolje vrijeme kvalifikacija ostvario je europski prvak u Rijeci 2008. Amaury Leveaux (20,80) ispred Talijana Marca Orsija (20,93) i Rusa Sergeja Fesikova (20,98) koji su se jedini od 20 polufinalista uz Francuza spustili ispod 22 sekunde. Oleg Tihobajev (21,59) je platio skupu cijenu kvoti od samo dvojice iz svake zemlje koja mogu proći dalje (uz Fesikova drugi Rus u polufinalu je Jevgenij Lagunov s 21,14 na četvrtom mjestu).

20 je polufinalista jer je EP u Istanbulu prvo koje je predstavilo nultu i devetu stazu (ukupno 10 pruga), a posljednji koji je zaslužio polufinale je Latvijac Andrejs Duda (21,98).