Olympiacos preskočio Unicaju, sjajni Partizan

Bernard Jurišić • četvrtak, 10.12.2009.

Iako je prije dva kola prvo mjesto skupine B Eurolige bilo daleko od košarkaša Olympiacosa, sve se u posljednja dva kola okrenulo. "Crveni" su preskočili Unicaju, a još jednu sjajnu utakmicu odigrao je beogradski Partizan...

Olympiacos je pobjedom od 21 poena razlike preskočio Unicaju na vrhu ljestvice skupine B, anuliravši tako poraz iz Malage od 20 poena. Grčka momčad tako se u samo dva kola vratila na vrh, iako je prednost španjolskog predstavnika od dvije pobjede i +20 u međusobnom okršaju djelovala ogromnom.

Momčad iz Pireja utakmicu protiv Unicaje prelomila je odličnom drugom četvrtinom tijekom koje su otišli na 11 poena prednosti. Završni udarac dali su furioznom završnicom u kojoj su ne samo potvrdili pobjedu, nego i prestigli 20 poena razlike, s koliko su poraženi u Malagi.

Najbolji igrač "crvenih" i ovog je puta bio Linas Kleiza s 15 poena i 10 skokova, a vrlo dobru predstavu odradio je i naš Nikola Vujčić, ubilježivši 12 poena i 5 skokova za 19 minuta na parketu. Najbolji kod Unicaje bio je Cook s 18 ubačaja.

Još jednu veliku utakmicu odigrao je beogradski Partizan i nakon Olympiacosa i Unicaje, na koljena položio i trećeg favorita skupine - Efes Pilsen. Cijeli susret rezultat je bio u egalu, a u zadnjih 10 sekundi najprije je Thornton jednim slobodnim bacanjem doveo Efes u prednost 91:92, da bi Dušan Kecman nakon soloakcije tri sekunde prije kraja pogodio za pobjedu 93:92.

Monstruoznu utakmicu odigrao je Partizanov centar Aleksandar Marić, koji je za 31 minutu na parketu ubacio 34 poena i dohvatio čak 16 skokova, ostvarivši gotovo nestvarnu valorizaciju 49, koja će teško do kraja sezone biti nadmašena. Kod Efesa je najbolji strijelac bio Rakočević (24), dok je naš Mario Kasun za 9 minuta ubacio 5 poena uz jedan skok.