Montepaschi bez krivog koraka u Litvi

Borna Rupnik • četvrtak, 10.12.2009.

Montepaschi je očekivano osvojio bodove u Kaunasu i nastavio disati Barceloni za vrat, čime je ostavio Žalgiris na dnu poretka skupine A, zajedno sa zagrebačkom Cibonom...

U vrijeme dok je Cibona na svom parketu isprobavala snagu velike Barcelone, Žalgiris je u Litvi ugostio stroj iz Siene. Montepaschi je suvereno upisao pobjedu 83:72, odigravši točno onoliko koliko je trebalo.

Gosti su od početka odlučili preuzeti konce igre u svoje ruke i niti jednog trenutka nisu ispuštali vodstvo, koje je u prvom dijelu polako raslo iz minute u minutu. Nije to bila najbolja predstava Montepaschija, ali i Žalgiris je povremeno griješio u silnoj želji da se što bolje suprotstavi favoritima.

Dvije minute prije kraja prvog poluvremena mini-serija Mirze Begića primaknula je domaćina na samo šest koševa minusa (31:37), no uslijedila je prilično demoralizirajuća završnica za Litavce. Talijani su im stigli utrpati još 12 koševa, uključujući i tricu McIntyrea gotovo s centra u posljednjoj sekundi.

Međutim, Žalgiris nije odustao i uporno je smanjivao zaostatak, ali svaki puta kada bi se opasno primaknuli, Montepaschi bi ubacio u višu brzinu. Osim toga, na početku posljednje četvrtine Žalgiris je punih devet minuta ostao bez koša iz igre i tu je ipak bio kraj.

Najučinkovitiji je kod Montepaschija bio David Hawkins s 20 koševa. Lavrinovič je svojim sunarodnjacima ubacio 16, dok je Eze 12 koševa začinio i sa sedam skokova. McIntyreu je za double-double nedostajala tek jedna asistencija.

Žalgiris su predvodili Travis Watson sa 17 pogodaka i nevjerojatnih 17 skokova te Klimavičius, koji je upisao 14 koševa.