Vodeni sportovi

Hinić potopio Šibenčane

Maja Giljanović • subota, 12.12.2009.

U Zagrebu je u prvoj utakmici prvog kola vaterpolskog Kupa Hrvatske Mladost pregazila Šibenčane i gotovo osigurala prvo mjesto u skupini koje u polufinalu u Zadru za suparnika donosi drugoplasiranog protivnika iz dubrovačke skupine.

U prvom kolu zagrebačkog turnira Šibenik se uz Savu utopio protiv Mladosti, a Mornar je u manje od 10 sekundi iščupao bodove protiv upornog Medveščaka.

Hrvatski reprezentativac Igor Hinić protiv Šibenika je odigrao briljantnu partiju i činjenicu da u Makarskoj protiv Rusije u drugom kolu Svjetske lige nije postigao nijedan od 12 hrvatskih golova naplatio s kamatama.

Hinić je odigrao samo tri četvrtine, ali je protiv Šibenčana koji su platili skupu cijenu nedostatku kvalitetnih zamjena (primjerice za Brlečića koji je pukao kao cvrčak) dao šest golova i izborio "mali milijun" isključenja.

Prevagom se pokazao napad s igračem više. Mladost ih je realizirala više od polovice (5/8), a Šibenik tek dva od gotovo tucet (11).

Uz Hinića odličnu je partiju odigrao i Petković (3 gola), a jedini od igrača trenera Tucka koji su pružili koliko-toliko pozitivan dojam su rezervni golman Jukić (5 obrana) i strijelci Španja, Belamarić, Sutić i Samodol.

Mornar je vodio tri četvrtine - 8:4 početkom treće četvrtine - samo da bi prokockao prednost i u triler-finišu jedva spašavao bodove. Medveščak je izjednačio na 8:8, iz peterca je Dragičević stigao i vodstvo Splićana od 8:9 (9:9), a nakon što je Milaković pola minute prije kraja prokockao napad s igračem više za pobjedu Medveščaka, Marinić-Kragić je sedam sekundi prije isteka vremena postigao gol za 10:9 Mornara.