Vodeni sportovi

Mladosti samo bod s Barcelonetom

Matej Milanović • srijeda, 16.12.2009.

U drugom kolu vaterpolske Eurolige Mladost je doma odigrala neodlučeno protiv Barcelonete. Žapci su sa Španjolcima bili favoriti, no u konačnici su se morali zadovoljiti jednim bodom. U drugom susretu skupine Jadran iz Herceg Novog nadigrao je Vojvodinu...

MLADOST - BARCELONETA 9:9 (3:2, 0:2, 4:2, 2:3)

Euroliga, 2. kolo, Zagreb

Mladost: Brzica, Pavić, Živković, Babić, Letica, Petković 3, Milaković, Zubčić, Lončar, Karač 2, Muslim 3, Hinić, Buljubašić 1, Trener: Nikolić

Vezane vijesti

Barceloneta: Lopez Pinedo, Whalan 1, Martin Lozano, Mann, Espanol Lifante 3, Minguell Alferez 1, Ivović, Delgado Baches, Vallés Trias, Perrone Rocha, Roca Barceló, Garcia Gadea, Fandos Fulquet, Trener: Santi Fernandez

Suci: Riccitelli (Italija), Bender (Njemačka)

Mladost je solidno odigrala prvu četvrtinu i dobila s 3:2. Španjolci su se vratili u drugoj dionici s dva pogotka i preokrenuli rezultat u svoju korist te se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednošću Barcelonete. Treća četvrtina pripala je Žapcima koji su poveli 7:6 i s vodstvom otišli na zadnji odmor.

Ipak, u zadnjih osam minuta Mladost nije izdržala te je Barceloneta u konačnici izvukla bod s završnih 9:9. Kod Mladosti su Antonio Petković i Petar Muslim zabili tri gola, a kod Španjolaca su isto toliko postigli Albert Espanol Lifante i Felipe Perrone Rocha.

U idućem kolu, koje će se igrati za mjesec dana, Mladost će ugostiti Jadran iz Herceg Novog i novi kiks mogao bi biti jako opasan za zagrebačku momčad. Crnogorci su pak relativno lagano nadigrali Vojvodinu i tako došli do prve pobjede, nakon pomalo neočekivanog poraza u Španjolskoj. Prvu četvrtinu je Jadran lagano dobio sa 4:1. Na poluvrijeme se otišlo sa 7:4, a Vojvodina je minimalno dobila treću četvrtinu i ušla u zadnjih osam minuta s zaostatkom od 8:6.

Jadran ipak nije dopustio nikakvo iznenađenje te je potpunom dominacijom u zadnjoj dionici došao do uvjerljive pobjede od 13:6. Nikola Janović predvodio je domaće s tri gola, dok je isto toliko kod Vojvodine realizirao Petar Filipović.