Vodeni sportovi

Gosti bez ikakvih šansi

Vedran Babić • srijeda, 16.12.2009.

U utakmicama drugog kola Eurolige po skupinama C i D nije bilo iznenađenja. Pobjede su upisali svi domaćini, ujedno i favoriti, među kojima su Partizan i Pro Recco.

Skupina C
Partizan - Honved 12:7 (1:0, 5:3, 2:2, 4:2)
Olympiacos - Budva 10:4 (2:1, 4:1, 2:1, 2:1)

Solidnom igrom od prve do zadnje minute Partizan je porazio Honved s 12:7 i upisao drugu pobjedu u skupini. Pobjednika je predvodio Stefan Mitrović s tri pogotka, dok su Rađen, Aleksić i Prlainović postigli jedan manje. Odlična je ovo najava Partizana za derbi u idućem kolu, u kojem u svom bazenu dočekuju Olympiacos.

Grci su s 10:4 bili bolji od Budve, kojoj je to drugi poraz. Jednako kao Partizan i Olympiacos je kontrolirao tijek utakmice od prve do zadnje minute i njegova pobjeda u ni jednom trenutku nije došla u pitanje. Niti jedan igrač domaćih nije zabio tri gola, ali su zato njih četvorica svaki po dvaput zatresli mrežu Crnogoraca.

Poredak:
1. Partizan 4
2. Olympiacos 2
3. Honved 2
4. Budva 0

Skupina D
Pro Recco - Sintez 10:6 (4:2, 1:2, 1:1, 4:1)
Eger - Šturm 10:7 (2:3, 2:0, 2:3, 4:1)

Talijanski div Pro Recco izbjegao je potencijalno neugodnu završnicu s ruskim Sintezom. Ulaskom u posljednju dionicu domaćin je vodio sa samo 6:5, ali je u narednih osam minuta podigao razinu igre i odjurio do druge pobjede u skupini. I u sastavu Talijana četvorica su igrača postigli po dva pogotka.

U drugoj utakmici skupine Eger je sa 10:7 nadjačao Šturm, također zahvaljujući posljednjoj četvrtini koju je dobio identičnim rezultatom kao i Pro Recco. U idućem kolu sastaju se upravo Eger i Pro Recco.