Caji vrh, Maroussiju slavlje

Goran Markuš • srijeda, 16.12.2009.

Kao što je to i običaj u skupini C drame nije nedostajalo niti u osmom kolu nakon kojeg se sigurnim slavljem nad Olimpijom Caja ponovno vratila na sam vrh u ukupnom poretku dok je pobjedom kod Lottomatice Maroussi napravio veliki korak prema drugog krugu ovosezonskog izdanja Eurolige...

Sjajnom igrom u prvom dijelu i mirnim nastupom u nastavku košarkaši španjolske Caje Laboral stigli su do još jedne sigurne pobjede nad slovenskom Olimpijom i tako se ponovno popeli na sam vrh u ukupnom poretku skupine C gdje će im se sutra pridružiti bolji iz ogleda CSKA Moskva - Maccabi Electra.

Već tijekom uvodnih deset minuta domaćin je u potpunosti preuzeo inicijativu, no utakmica se prelomila u drugoj četvrtini kada 13:0 serijom do poluvremena bježe na visokih + 15. Maksimalno iskoristivši prilično raspoloženog Sanija Bečirovića (14 poena) slovenska momčad uspjela doći do jednoznamenkastog zaostatka, no uz tek četiri ubačene trice nakon 24 pokušaja više nisu mogli niti očekivati.

Nošeni ponovno izuzetno raspoloženim Tiagom Splitterom (15 poena, 6 skokova) domaćin je vrlo brzo ponovno posložio svoje redove i do kraja susreta zadržao sasvim solidnih devet poena prednosti. Sasvim solidnih 18 minuta na terenu iskoristio je i naš Stanko Barać koji utakmicu završava s osam poena, tri skoka i dvije blokade.

Dok se današnjim porazom Olimpija praktički oprostila od drugog kruga velik korak u tom smjeru napravili su košarkaši Maroussija koji su kod Lottomatice izvukli vrlo važnu pobjedu i u slučaju jednakog broja bodova upravo bi oni bili ti koji prolaze u sljedeći krug natjecanja.

Koliko žele to slavlje gosti su dokazali već u uvodnih deset minuta kad domaćine zadržavaju na tek 17 istovremeno im ubacivši čak 11 poena više. Od tog trenutka više se nisu okretali nazad i mirnom igrom u nastavku upisuju vrlo važnu + 13 pobjedu.

Velika je utakmica iz Stevana Nadjfejija koji je s 22 poena predvodio goste, a uz njega svakako treba spomenuti i prilično raspoložen trojac Jared Homan (13 poena, 4 skoka) - Michalis Pelekanos (12 poena) - Igor Milošević (9 poena, 5 asistencija). Kod Lottomatice, fantastičan posao odradio je dvojac Kennedy Winston (26 poena, 3 asistencije) - Ricky Minard (22 poena) uz koje je tek Andrea Crosariol (14 poena, 7 skokova) upisao više od mizerna četiri poena.