Tri boda gošćama

Željko Kubatka • srijeda, 16.12.2009.

Odigrane su dvije utakmice zadnjeg kola jesenskog dijela Prve lige za rukometašice u kojima su Sesvećanke osvojile bod u Umagu dok je Zamet prvi put izgubio na domaćem parketu...

ZAMET – PODRAVKA VEGETA 24:36 (13:19)

1. HRL - žene – 13.kolo
SC Zamet – Rijeka, gledatelja: 230.
Suci: Magić - Špiranec

ZAMET: Iskra, Brčić 5, Plahinek 2, Vuković, Marić 2, Havić 8(3), Tabar, Toto 1(1), Smoljo, Stojković 3, Tus, Linić 2, Šmit, Šuster, Piršl.
Trener: Edo Šmit.

Sedmerci: 4/4
Isključenja: 2. minute

PODRAVKA VEGETA: Žderić, Čović 3, Vukojević 2, Kožnjak 4, Vidak, Petković 6, Zebić 6(1), Gaće 6, Poljak, Šerić 2, Jelčić, Pasičnik, Tatari 2, Penezić 5(3).
Trener: Zdravko Zovko

Isključenja: 4 minute

U Rijeci je gostovala Podravka Vegeta i očekivano uzela bodove. Ravnopravno se igralo samo prvih desetak minuta nakon čega Podravkašice malo po malo povećavaju prednost. Plus šest nakon prvih trideset minuta i još toliko u drugom za konačnih 12 pogodaka viška za Koprivničanke.

Uvijek je dobro raspoložena riječka golmanica Jelena Piršl kad brani protiv jakih ekipa, a za Sportnet.hr je rekla: "U zadnjoj utakmici polusezone vidjelo se i na njima i na nama lagano opuštanje. To je bio naš prvi poraz na domaćem terenu i utakmica za prestiž. Do 15. minute smo se držale ali se podravka lagano počela odvajati. Priliku su dobile sve igračice u obje ekipe. Meni je osobno uvijek gušt braniti protiv takvih ekipa. Šteta da ta tekma nije ranije bila, u jeku sezone bi sigurno obje ekipe pokazale puno više."

Već uobičajeno u Zametu je najbolja strijelkinja bila Dina Havić, s osam pogodaka, a tri igračice Podravke su postigle šest golova, Ivana Petković, Maja Zebić i Anita Gaće.

Utakmica je ranije odigrana radi obaveza Podravke Vegete u Regionalnoj ligi. U subotu i nedjelju koprivnički klub igra utakmice s podgoričkom Budućnošću i Biserima iz Pljevlja.

U Umagu je domaći klub ugostio rukometašice Sesveta. Gošće su većim dijelom utakmice imale prednost, kao i poslije prvog poluvremena, do dva gola (11:13). Isto se nastavilo i poslije odmora sve do pet minuta do završetka zadnje ovogodišnje utakmice u Umagu. Sesvećanke imaju prednost 21:19, a najbolja Umažanka Azra Imamović s dva gola poravnava rezultat na 21:21. Imale su gošće zadnji napad ali ga ne koriste i utakmica završava podjelom bodova.

Azra Imamović je postigla osam golova za domaće, a po pet Tea Jakara i Marija Milić za Sesvete. Treba spomenuti i raspoložene vratarke na obje strane: Marija Karaula je imala 14 obrana, a Andrea Pavić i Vedrana Gržinić su skupile 17 obrana za Umag. Posljednje četiri utakmice 13. kola igraju se u subotu.