Amerikanci prevagnuli za AEK

Tea Lokas • nedjelja, 20.12.2009.

Zanimljivi dvoboji odigrali su se u subotu u osmom kolu grčke lige. Samo jednom domaćinu pošlo je za rukom da slavi na svom terenu, dok je ostalih troje doživjelo poraz od jačih gostiju. Ove sezone slabi Aris propustio je pobjedu protiv AEK-a i upisao jedini poraz u gostima...

Aris je unatoč pozitivnom rezultatu na kraju svake četvrtine uspio izgubiti od AEK-a s pola koša razlike. Ključni igrači za domaćine bili su Torin Green i Torin Francis s 21 odnosno 16 poena u obruču protivnika. Ipak, "pijun" utakmice bio je Arisov Juan Dixon koji je postigao čak 31 poen, no ipak bio za pola koša prekratak da donese svojoj ekipi pobjedu.

S pola koša razlike slavio je i Maroussi, koji je u gostima iznenadio vrlo dobar Peristeri. U tom susretu bilo je nešto više preokreta pa je na kraju prve četvrtine Maroussi vodio s čak sedam poena prednosti, da bi na kraju poluvremena gubio istim tolikim zaostatkom. Klupko se rasplelo ovog puta povoljnije za goste, a veliki udio u pobjedi imao je William Keys ubacivši 24 poena.

Panellinios je svladao Kolossos 80:72, dok je Panathinaikos očekivano "provozao" pretposljednjeplasirani Ilysiakos. Nije to bila učinkovita partija za pucače (Peković sa 14 poena najbolji), ali timska je uigranost bila dovoljna da PAO preskoči protivnike bez ikakvih problema.