Bryant sa sirenom spasio Lakerse

Branimir Korać • subota, 02.01.2010.

Svega tri utakmice bile su noćas na NBA rasporedu. U dramatičnim dvobojima u Atlanti i Los Angelesu slavili su Knicksi na krilima Natea Robinsona te Lakersi predvođeni Kobeom Bryantom...

Nate Robinson proveo je mjesec dana "na ledu", a onda je eksplodirao kada je to bilo najpotrebnije. D'Antoni ga je uveo u igru protiv Atlante, a ovaj mu je odgovorio na najbolji mogući način. Sam je izvukao Knickse iz velikog zaostatka, ubacio 19 od posljednjih 21 poen New Yorka i u produžetku svoju momčad odveo do pobjede 112:108. "Protiv odlične momčadi Nate je sam dobio utakmicu. Bilo je nevjerojatno gledati ga", govorio je nakon susreta David Lee.

Robinson je za 38 minuta ubacio čak 41 poen (18/24 iz igre) uz osam asistencija, a slijedio ga je Wilson Chandler s 24 poena i 17 skokova. Kod Atlante Joe Johnson ubacio je 28 poena uz osam skokova, Josh Smith 24 poena uz deset skokova, a Al Horford 22 poena uz 19 skokova.

Vezane vijesti

Iako Dwight Howard i Vince Carter nisu napadački pružili veliku utakmicu, Orlando je bez problema stigao do pobjede protiv Minnesote. Magic je slavio sa 106:94. Minnesota je na početku posljednje četvrtine zaprijetila i povela 77:75, ali Orlando je brzo uzvratio i dalekometnim šutevima Ryana Andersona ponovno se odvojio i otišao do pobjede.

Rashard Lewis ubacio je 21 poen (5/10 trica), Matt Barnes dodao je 17 poena i 11 skokova, a Howard je uhvatio 15 skokova. Kod T'Wolvesa Jonny Flynn je ubacio 22 poena (5/7 trica), Kevin Love 17 poena uz deset skokova, a Al Jefferson 14 poena uz deset skokova.

Bez kvalitetnog doprinosa igrača s klupe LA Lakersi su se pošteno namučili sa Sacramentom. Ponovno ih je morao izvlačiti Kobe Bryant koji je ubacio još jednu tricu sa sirenom za pobjedu 109:108. Kingsi mogu žaliti, imali su priliku, vodili na kraju prvog poluvremena i s plus 20, ali Bryant je ponovno pokazao kakav je igrač.

Bryant je utakmicu završio s 39 poena (5/7 trica) te po pet skokova i asistencija, Lamar Odom je dodao 20 poena i deset skokova, a Pau Gasol 17 poena i 16 skokova. Kod Kingsa Spencer Hawes je ubacio 30 poena uz 11 skokova, Omri Casspi 23 poena uz šest skokova, a Beno Udrih 19 poena uz 13 asistencija.