Težak poraz Sunsa, Boston sredio Raptorse

Branimir Korać • nedjelja, 03.01.2010.

Najveće iznenađenje noćašnjeg dijela NBA programa dogodilo se u Phoenixu gdje je Memphis pregazio Sunse sa 128:103. Najvrjedniju pobjedu upisali su Celticsi koji su unatoč ozljedama svladali Raptorse...

Cleveland je gostovao kod slabog New Jerseya i upisao očekivanu pobjedu 904:86. Cavsi su odigrali dobru utakmicu i predvođeni LeBronom Jamesom upisali pobjedu. Anderson Varejao bio je taj koji je dao pravu potporu najboljem igraču Cavsa i to je bilo dovoljno za Netse. James je utakmicu završio s 28 poena i devet skokova, Mo Williams je ubacio 18 poena, a Anderson Varejao 15 poena uz 12 skokova. Kod Netsa Devin Harris ubacio je 22 poena uz šest asistencija, a Brook Lopez dodao je 20 poena i sedam skokova.

Bobcatsi su u AmericanAirlines Areni iznenadili Miami i svladali ga 107:97. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i vodio nakon prve četvrtine 30:17 da bi već do poluvremena došlo do preokreta i preuzimanja vodstva od strane gostiju. Nade Heata uništio je u posljednjoj dionici vrlo raspoloženi Stephen Jackson. U utakmici sezone Jackson je ubacio 35 poena uz osam skokova, a Gerald Wallace dodao je 15 poena uz osam skokova. Kod Miamija Dwyane Wade upisao je 29 poena i 11 asistencija, Quentin Richardson 20 poena (6/12 trica), a Udonis Haslem 13 poena uz deset skokova.

"Revolveraši" iz Washingtona pružili su Spursima dobar otpor tri četvrtine, međutim nisu izdržali do kraja i u posljednjoj dionici San Antonio se odvojio i stigao do pobjede 97:86. Susret je do tada bio posve izjednačen, no na ulasku u posljednjih šest minuta gosti su serijom 12:2 zaključili priču. Tim Duncan ubacio je 23 poena uz sedam skokova, a Roger Mason je dodao 20 poena. Kod domaćina Caron Butler ubacio je 24 poena uz šest skokova, a Gilbert Arenas 23 poena uz osam asistencija.

Unatoč neigranju Kevina Garneta, Paula Piercea i Rajona Ronda, Boston Celticsi su bili bolji od Toronta sa 103:96. Bio je to susret koji je prekinuo dvije serije - pobjedničku Raptorsa koji nisu stigli do šeste pobjede u nizu te gubitničku Celticsa koji pak nisu izgubili i četvrti uzastopni susret. Ray Allen bio je najraspoloženiji kod pobjednika s 23 poena, Rasheed Wallace dodao je 16 poena uz šest skokova, a Kendrick Perkins 14 poena i deset skokova. Kod gostiju Chris Bosh ubacio je 25 poena uz devet skokova, a Andrea Bargnani dodao je 21 poen.

Nakon što se počelo pisati o otkazu treneru Vinnyju Del Negru, Chicago Bullsi su proigrali. Četvrtu uzastopnu pobjedu upisali su svladavši jaki Orlando 101:93. Na prijelazu iz druge u treću četvrtinu Bullsi su kreirali seriju 20:2 koja ih je odvela do nedostižne prednosti. Derrick Rose odigrao je veliku utakmicu ubacivši 30 poena uz sedam asistencija, 15 poena dodao je John Salmons, a deset poena i 12 skokova Taj Gibson. U sastavu Orlanda Matt Barnes ubacio je 23 poena (5/6 trica), Ryan Anderson 12 poena uz devet skokova, Dwight Howard uhvatio je 12 skokova, a Jameer Nelson podijelio deset asistencija.

Hornetsi su bili na rubu poraza u susretu s Houstonom, u zadnje tri minute gubili su sedam poena razlike, ali onda je sve u svoje ruke uzeo Chris Paul i odveo New Orleans do pobjede. Hornetsi su u tom razdoblju napravili seriju 13:2, a Paul je sudjelovao ubačajima i asistencijama u deset poena. Susret je završio s 28 poena i devet asistencija, David West dodao je 15 poena i pet skokova, a Emeka Okafor 14 poena i 16 skokova. Kod poraženih Trevor Ariza ubacio je 19 poena uz sedam skokova, Aaron Brooks 17 poena, a Chuck Hayes je uhvatio 13 skokova.

Phoenix Sunsi doživjeli su neugodan i neočekivan poraz na domaćem parketu protiv Memphisa. Grizzliesi su slavili s visokih 128:103 u susretu u kojem od samog početka domaćin nije izgledao dobro. Već na poluvremenu gosti su vodili 69:50, a kada su to zadržali do kraja treće dionice, postalo je jasno kako će slaviti. O.J. Mayo ih je predvodio s 28 poena, 22 je dodao Sam Young, a 18 poena i 11 skokova Zach Randolph. Kod Sunsa Amare Stoudamire ubacio je 29 poena uz šest skokova, a Steve Nash je dodao 19 poena i 13 asistencija.

Oslabljeni Nuggetsi bez Carmela Anthonyja i Chaunceya Billupsa slavili su kod Jazzera u Salt Lake Cityju 105:95. U izostanku prvih zvijezda momčadi iskočio je Ty Lawson s 23 poena i devet asistencija, a Jazzerima nije pomoglo 18 poena i deset skokova Carlosa Boozera.

Desetkovani Blazersi upisali su još jednu pobjedu, a ovaj put žrtva su bili Golden State Warriorsi. Nate McMillan koristio je praktički samo šest igrača, ali oni su dali ogroman doprinos. Najbolji je bio kao i inače Brandon Roy s 37 poena dok je odličnu utakmicu odigrao i Martell Webster s 21 poenom i 11 skokova. Kod gostiju Monta Ellis je ubacio 30 poena.

• ALGHAZANTH06.01.2010. u 20:58
    Ova utakmica protiv Memphisa je dovoljan dokaz da se na Phoenix ne može ozbiljno računati kada je u pitanju borba za NBA prvaka. Sa takvom obranom nemaju što tražiti u doigravanju protiv Lakersa, San Antonija pa čak i Denvera i Dallasa. A prije toga tek treba izboriti doigravanje što uopće neće... [više na forumu]