Zimski sportovi

Brad Smyth za sedmo mjesto!

Krešimir Ferlak, Borna Rupnik • petak, 08.01.2010.

U rezultatskoj reprizi prve Medveščakove utakmice u ligi EBEL Zagrepčani su nakon produžetka slavili protiv Jesenica 6:5 i tako se domogli sedmog mjesta na tablici...

Hrvatski predstavnik u ligi EBEL popeo se na sedmo mjesto poretka pobjedom nad Jesenicama. U utakmici koja je umnogome podsjećala na susret otvaranja, Medveščak je pogotkom Brada Smytha u produžetku osvojio oba boda.

Medveščak je nastupio bez ozlijeđenog Mikea Ouellettea, ali jači za Conrada Martina, koji je odradio suspenziju i zdravog Robbyja Sandrocka, a popis igrača upotpunili su i povratnici Igor Lazić, Michael Novak te Mislav Blagus. Tako su se Medvjedi našli u neuobičajenoj situaciji - u zapisniku ih je bilo više od suparnika.

Bolje nije moglo početi: nakon samo 45 sekundi igre T.J. Guidarelli pronašao je Aarona Foxa, a iskusni strijelac na oduševljenje pune Ledene dvorane zabija za 1:0. No, vodstvo nije dugo trajalo. Samo 42 sekunde poslije obrana Medveščaka propušta raščistiti situaciju, a Žiga Jeglič i Aleš Remar to koriste za poravnanje rezultata.

Jesenice su tijekom prvog dijela prve trećine imale bolje prilike i Robert Kristan morao je nekoliko puta sjajno reagirati kako bi sačuvao svoja vrata. No, u 15. minuti Brad Smyth koristi brojčanu prednost i namješta udarac Jeffu Heeremi, koji smješta pak iza leđa nemoćnog Dova Grumet-Morrisa.

Na krilima nove prednosti Medvjedi su stigli i do trećeg gola. Nakon odličnog prodora Miroslava Brumerčika iza gola, na strani strijelca Saše Rajsara bila je i sreća, no to nije umanjilo veselje pri pogledu na semafor. S tim se rezultatom otišlo na prvi odmor.

Druga trećina bila je još bogatija pogocima. Prvo je u 30. minuti lijepu akciju Jesenica na novo dodavanje Žige Jegliča okončao Robert Sabolič i smanjio na 3:2. Međutim, taj gol kao da je probudio Medvjede - nepune dvije minute poslije Robby Sandrock tipičnim dalekometnim zgoditkom proslavlja svoj povratak na led, a nedugo potom strijelac Heerema postaje dodavač, a Joel Prpic zabija za 5:2.

Ipak, Slovenci se nisu predali. Dvominutnu kaznu za Mikea Prpicha u 35. minuti koristi Andrej Makrov, a Mitja Robar postiže gol za 5:4 snažno opalivši samo sekundu poslije povratka kažnjenog Mislava Blagusa. Bilo je još gužvi pred Kristanovim golom i sirena koja je označila kraj došla je Medveščaku kao veliko olakšanje.

Posljednja je dionica otvorena obostrano opreznijim hokejem, ali atmosfera je uzavrela oko 50. minute, kada je Medveščak s igračem više stisnuo goste pred njihova vrata. Jesenice je spašavao okvir gola, no izvela je slovenska momčad i opasan protunapad. Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u narednim minutama, a Jesenice su u grčevitoj borbi ipak došle do novog izjednačenja. Mitja Robar svladao je Kristana minutu i pol prije kraja, nakon Smythovog isključenja.

Tako se ušlo u produžetak, u kojem su igrači Jesenica zaradili čak dva isključenja i izazvali malo pomutnje među sucima. To nakon dvije minute i 22 sekunde konačno koristi Brad Smyth za veliko slavlje u Domu sportova. Već u nedjelju slijedi jednako važan dvoboj - u Zagreb dolazi ljubljanska Olimpija.

• ALGHAZANTH08.01.2010. u 23:31
    Da, teško je namjestiti protivnika za doigravanje jer se ne može pretpostaviti kako će biti poredana prva trojka pošto je mala bodovna razlika. Evo i Graz je izgubio na penale pa su tu moguće razne kombinacije. Zato je najbolje igrati bez kalkulacija pa će i rezultat doći.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik08.01.2010. u 23:20
    Istina je da protiv Capitalsa i Red Bulla najteže igramo, ali ne treba o tome razmišljati, pobjedili smo svakoga, a u punom sastavu se na moramo bojati nikoga. Doigravanje može biti sasvim druga priča, uostalom, tko zna kakav će biti poredak na vrhu. Bitno je da uđemo u doigravanje a onda fešta...
  • Yurraz08.01.2010. u 23:06
    bbbroman - ima neš u tome, protiv graza smo pokazali da možemo, s capitalsima i red bullom je puno teže, al nemre se to namještat. Bio sam na utakmici pa nisam mogao cut da li su komentatori na Sportklubu govorili kaj za Sandrocka, al cini mi se da se ponovo ozljedio, drzao se za nogu i nakon toga... [više na forumu]
    Yurraz
  • Obrisan korisnik08.01.2010. u 22:40
    yeeeeeeeeeeeeehaw
  • bbbroman08.01.2010. u 22:19
    znam da je vrlo ne sportski, ali trebamo si nekako nariktat da u doigravanju igramo protiv linza ili graza...ako stvari što se tiće prvih 4 mjesta ostanu ovako onda nam se ne isplati biti ni 7. ni 6....trebali bi bit 5. ili 8...nemojte me krivo shvatit, ali protiv linza i graza daleko lakše... [više na forumu]