Lakersi ne znaju u Portlandu

Branimir Korać • subota, 09.01.2010.

Nekoliko vrlo zanimljivih dvoboja bilo je noćas na rasporedu u NBA ligi. Svakako jedan od takvih bio je susret Portlanda i Lakersa koji je prema maloj tradiciji otišao na stranu Blazersa. Cavsi su poraženi kod Denvera, a San Antonio od Dallasa...

Lakersi su ponovno pognute glave napustili Rose Garden. Za njih u posljednja dva desetljeća najteže gostovanje završilo je još jednim porazom, ovaj put 107:98. Blazersi su cijelim tijekom susreta kontrolirali rezultat, tijekom posljednje četvrtine imali i 20 poena viška i Lakersi nisu uopće zaprijetili. Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Jarreda Baylessa koji je u prvih 24 minute ubacio 16 poena (21 na kraju), a u drugom dijelu u prvi plan je izbio sjajni Brandon Roy koji je ubacio 32 poena. Kobe Bryant je također ubacio 32 poena, ali za razliku od Roya koji je za to trebao 11 šuteva iz igre, Bryant je isforsirao čak 37 šuteva. Slijedio ga je s 15 poena i 13 skokova Lamar Odom.

Orlando je upisao još jedan poraz, ovaj put kod Washington Wizardsa koji su igrali prvu utakmicu bez suspendiranog Gilberta Arenasa. U posljednjoj četvrtini Magic je imao deset poena prednosti, ali domaćin je furioznom završnicom sve nadoknadio i na kraju slavio 104:97. Antawn Jamison s 28 poena i 11 skokova, Caron Butler s 23 poena i sedam skokova, Randy Foye s 20 poena i šest asistencija te Brendan Haywood s 18 poena i 15 skokova predvodili su Wizardse. Kod Magica već nakon deset minuta igre zbog ozljede je parket napustio Vince Carter, a istaknuli su se Dwight Howard s 23 poena i 11 skokova te Mickael Pietrus s 14 poena i pet skokova.

Toronto Raptorsi odigrali su još jednu dobru utakmicu i na krilima Chrisa Bosha upisali su pobjedu. Slavili su u gostima kod Philadelphije 108:106 ubačajem Bosha 8.4 sekunde prije kraja susreta. Lou Williams je nakon toga tricom pokušao donijeti Sixersima pobjedu, no nije bio precizan. Kod Raptorsa Bosh je ubacio 29 poena uz devet skokova, a Andrea Bargnani je dodao 23 poena i šest skokova. Kod Sixersa Williams je ubacio 23 poena, Allen Iverson 22, Thaddeus Young 18 poena uz 13 skokova, Andre Iguodala 17 poena uz 11 skokova, a Samuel Dalembert deset poena uz deset skokova.

S odličnim igrama nastavlja Memphis koji je svladao i Jazzere s 91:89. U vrlo dobroj utakmici odlučio je šut Zacha Randolpha pet sekundi prije kraja nakon čega je Marc Gasol blokirao pokušaj C.J. Milesa i Grizzliesi su slavili. Zach Randolph s 29 poena i 15 skokova odigrao je još jednu veliku utakmicu, a 22 poena i sedam skokova dodao je Rudy Gay. Kod poraženih Mehmet Okur ubacio je 16 poena uz šest skokova, Paul Millsap 15 poena, a Carlos Boozer 13 poena uz 12 skokova.

Bostonu je od velikana noćas nedostajao samo Kevin Garnett, no i to je bio težak gubitak u dvoboju s Atlantom. Hawksi su slavili 93:85 nakon što su zaostajali na poluvremenu i u ranoj fazi drugog dijela sve nadoknadili. Jamal Crawford s klupe je ubacio 18 poena, Mike Bibby je dodao 17 poena i sedam asistencija, Al Horford 16 poena i deset skokova, a Josh Smith 15 poena i 11 skokova. Kod Celticsa Paul Pierce je ubacio 21 poen uz pet skokova, Kendrick Perkins 15 poena uz 14 skokova, a Rajon Rondo 11 poena uz deset asistencija.

New Orleans se pošteno namučio protiv najlošije momčadi lige New Jersey Netsa. Hornetsi su imali i 15 poena viška da bi u završnici gubili 99:98, no onda je Chris Paul uzeo sve u svoje ruke i odveo New Orleans do očekivane pobjede 103:99. David Smith s 32 poena i deset skokova bio je prvo ime susreta, Emeka Okafor je dodao 13 poena i 13 skokova, a Paul 11 poena i 18 asistencija. Kod Netsa Courtney Lee je ubacio 28 poena uz šest asistencija, Kenyon Dooling 21 poen, a Yi Jianlian je uhvatio deset skokova.

Dallas je velikim preokretom u posljednjoj četvrtini upisao pobjedu kod San Antonija 112:1023. Nakon tri četvrtine Mavsi su zaostajali deset poena, no onda su na krilima Dirka Nowitzkog koji u posljednjoj dionici ubacuje 16 poena otišli do pobjede. Spursi su u zadnjih 12 minuta primili čak 42 poena, puno previše ako su mislili stići do pobjede. Nowitzki je susret završio s 26 poena i pet skokova, a Jason Terry je dodao 21 poen i osam asistencija. Kod Spursa Tim Duncan je ubacio 31 poen uz 12 skokova, a Tony Parker 21 poen uz šest asistencija.

U jednom od derbija noći Phoenix Sunsi poraženi su na svom parketu od Miamija 109:105. U zanimljivom susretuDwyane Wade i Jermaine O'Neal bili su ljudi odluke. Wade je bio prvi igrač utakmice s 33 poena i devet skokova, a O'Neal je ubacio četiri poena u nizu koji su odveli Miami u posljednjih 20 sekundi do nedostižne prednosti. Michael Beasley slijedio je Wadea s 21 poenom i deset skokova, a kod Sunsa 18 poena i 18 skokova upisao je Amar'e Stoudamire dok je 18 poena uz 13 skokova dodao Grant Hill.

Cavsi su poraženi na gostovanju kod Nuggetsa 99:97. U neizvjesnom dvoboju Nuggetsi su u završnici imali mirnu situaciju da bi Cleveland uspio zaprijetiti, ali ostalo je premalo vremena za potpuni preokret. James je s 35 poena vukao Cavse, a Billups s 23 Nuggetse.

• Obrisan korisnik09.01.2010. u 14:46
    Ajme Orlando, ajme Carter... Možda su se dogovorili Orl i Was da ga izbiju pa da prestane šutirat... Šalim se, najdraži mi je igrač, al ovo mu je treća ozlijeda sezone. Svaka čast Memphisu, sada su u plusu.
  • ALGHAZANTH09.01.2010. u 13:19
    Boston u zadnje vrijeme prečesto gubi gostujuće utakmice ali povoljna okolnost za njih je to što je i Cleveland izgubio. Phoenix igra jako promjenljivo, od izvrsnih do očajnih utakmica a te očajne su uglavnom protiv slabijih momčadi. Teksaški derbi je malo neočekivano otišao na stranu Dallasa s... [više na forumu]