Premiership, 21. kolo, 09.01.2010, 16:00 h
Arsenal
Arsenal 2:2 Everton
Everton

Marin Vuković • subota, 09.01.2010.

Pred šezdesetak tisuća hrabrih gledatelja koji su usprkos hladnoći i snježnoj mećavi došli bodriti svoj klub, Arsenal je neočekivano ispustio bodove i tek u sudačkoj nadoknadi uspio se spasiti bolnog poraza. Everton je propustio priliku u potpunosti se osvetiti Topnicima za težak poraz iz prvoga kola, kada ih je londonska momčad pregazila s čak 6:1.

Čak sedam prvenstvenih ogleda 21. kola Premier lige dosad je odgođeno zbog vremenskih neprilika, a Arsene Wenger nakon susreta na Emiratesu vjerojatno će žaliti što sličnu sudbinu nije doživio i susret Topnika s Evertonom. Gosti iz Liverpoola otkinuli su im dva važna boda, a da nije bilo spasonosnog pogotka Tomasa Rosickog mogli su i sva tri.

Manchester United zapeo u Birminghamu

Vezane vijesti

Eduardo da Silva ponovno je našao svoje mjesto u početnom sastavu Arsenala i na travnjaku je ostao do 75. minute kada ga je zamijenio Carlos Vela. Dudu je odigrao dobru utakmicu, tražio je loptu, puno pretrčao i zbog toga je i nagrađen s nekoliko prilika i poluprilika, a kod prvog pogotka Arsenala sudjelovao je asistencijom.

Usprkos teškom porazu na početku prvenstva, Everton je u utakmicu s Arsenalom ušao bez straha i s namjerom da onemogući domaćina u razvijanju njegove prepoznatljive igre. U tome su na početku susreta i uspjeli i u 12. minuti i nakon kornera udarcem glavom Leona Osmana došli do vodećeg pogotka.

Arsenal je ipak pohvatao konce i 16 minuta kasnije došao do izjednačenja. Nekoliko kratkih dodavanja dovršio je Eduardo asistencijom za Denilsona, čiji se udarac sretno odbija upravo od Evertonova strijelca Osmana i završava u mreži Tima Howarda.

Rezultat se nije mijenjao do kraja prvog dijela, a u nastavak je ponovno bolje ušao Everton. U početnih desetak minuta sakrili su loptu Arsenalu, no bez posljedica po vrata Manuela Almunije. U tim trenucima grijani travnjak Emiratesa počeo je gubiti bitku sa snježnom mećavom i uvjeti za igru bili su sve teži, no usprkos tome dočekali smo završnicu kao iz holivudskog trilera.

U jeku napada Arsenala brzu je kontru povukao Everton, Tim Cahill fantastičnom loptom uposlio Stevena Pienaara, a ovaj još ljepšim udarcem prebacio Almuniju za 2:1 Evertona. Do kraja je ostalo još sedam minuta i činilo se kako Arsenal plovi prema petom prvenstvenom porazu, no spas je stigao u liku i djelu Tomasa Rosickog.

U trećoj minuti sudačke nadoknade veliki pritisak Topnika otvorio je priliku češkom reprezentativcu, kojemu se također osmijehnula sreća jer njegov udarac odbijen od Lucasa Neilla vara gostujućeg vratara i završava u mreži za konačnih 2:2. Mogao je Arsenal do kraja i do pobjedničkog pogotka, no podjela bodova prema svemu prikazanome najpošteniji je ishod.

• jazzwa10.01.2010. u 16:21
    svakako je Everton zaslužio bod, odlično su parirali, vidjelo se da Arsenal nema ideje u napadu,doduše ni travnjak nije bio idealan