Dodigu prolaz u dva seta

Maja Giljanović • petak, 15.01.2010.

Ivan Dodig nakon 6:4, 6:2 u prvom kolu kvalifikacija protiv 18. nositelja Sebastiena De Chaunaca ni u drugom kolu protiv Andree Arnaboldija nije izgubio set.

Ivan Dodig je nakon 6:4, 6:2 protiv Sebastiena De Chaunaca u prvom kolu kvalifikacija prvog Grand Slam sezone protiv Andree Arnaboldija upisao i svoju drugu pobjedu u Melbourneu u karijeri. Peti najbolji hrvatski tenisač (183.) ni protiv Talijana nije izgubio ni set.

Prvi je set Dodig za vodstvo 1-0 (6:3) osvojio za 36 minuta. Osvojio je sedam poena više od Arnaboldija, izgubio samo tri poena nakon svog prvog servisa, bio čvršći na drugom servisu 62 %), spasio jednu break-loptu protivnika i iskoristio svoju jedinu u šestom gemu (4:2).

U drugom je setu 22-godišnjak (244.) pružio jači otpor, ali je skupo platio propušteno na Dodigovom servisu. Arnaboldi je Međugorcu uzeo servis na otvaranju seta i poveo 3:0, čuvao je prednost sve do 5:2 samo da bi izgubio sljedeća tri gema (5:5). Obojica su osvojila svoj servis-gem i izborila tie-break (Arnaboldi je u drugom setu propustio četiri break-lopte) u kojem je Dodig bio mirniji (7:5) i izbjegao treći set.

U trećem kolu Dodigu je protivnik Joseph Sirianni. 35-godišnji Australac je 376. igrač svijeta (138. prije dvije godine), u Melbourneu nikad nije prošao dalje od drugog kola (2003. Južni), a i u prvom je i u drugom kolu, Josselina Ouannu (129.) i Jana Minara (245.), prošao u tri seta. Protiv Siriannija Dodig nije igrao, ali recept za veterana mu može dati Antonio Veić koji ga je pobijedio prije tri mjeseca na Challengeru u Koldingu (6:4, 5:7, 7:5).

Australian Open, 2. kolo kvalifikacija:
DODIG (Hrvatska) - Arnaboldi (Italija) 6:3, 7:6(5), Sirianni (Australija) - Minar (Češka) 1:6, 7:5, 6:4