Dinamo četvorkom do Lokomotive

Borna Rupnik • subota, 23.01.2010.

Nogometaši Dinama rutinski su odradili posao u prijateljskom susretu protiv Čapljine. Četiri pogotka zadovoljit će trenutačne apetite Krunoslava Jurčića...

Aktualni prvaci Hrvatske nastavili su svoju pripremnu turneju po Bosni i Hercegovini. Nakon pobjede nad Zrinjskim u Mostaru, u subotu im se u polufinalu prijateljskog turnira u Gabeli suprotstavila momčad Čapljine, ali nije imala puno šanse protiv sasvim solidne modre momčadi.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom dijelu. Nakon 20 minuta igre jednu je akciju Dinama započeo mladi Šime Vrsaljko, a lopta je naposljetku došla do Čileanca Pedra Moralesa, koji sigurnim volejem pogađa za 1:0.

Vezane vijesti

Vodstvo Zagrepčana udvostručio je Tomislav Barbarić deset minuta kasnije, na asistenciju Marija Mandžukića. Treći pogodak Dinama djelo je upornog Ilije Sivonjića u 62. minuti, a završnih 4:0 postavio je Andrej Kramarić s bijele točke, nakon prekršaja na Ettu.

Trener Krunoslav Jurčić isprobao je pritom pune dvije jedanaestorice.

U prvom dijelu za Dinamo su igrali: Butina - Vrsaljko, Barbarić, Kovač, Ibanez - Sammir, Badelj, Calello, Morales - Dodo, Mandžukić.

U drugom dijelu za Dinamo su igrali: Vidaković - Etto, Vrdoljak, Carlos, Cufre - Sivonjić, Šitum, Mlinar, Antolić - Slepička, Kramarić.

U nedjeljnom finalu Dinamo će odmjeriti snage s Lokomotivom, koja je bila bolja od domaćeg GOŠK-a.