Ljubojević debitirao pogotkom i asistencijama

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.01.2010.

Pet dana prije polaska u tursku Antalyju nogometaši Zagreba odigrali su prvi ovogodišnji pripremni dvoboj. U Veslačkoj su ugostili Vrapče i slavili s uvjerljivih 4:1, no više od startne pobjede razveselila je dobra igra najzvučnijeg zimskog pojačanja, Gorana Ljubojevića...

U prvom dijelu, u kojem su Pjesnici zaigrali u sastavu - Skender, Mikulić, Oršulić, Tokić, Vidošević, Dedić, Parlov, Jefthon, Piškor, Krstanović, Vugrinec, promjena rezultata nije bilo, gosti iz Vrapča pokazali su se neugodnim protivnikom i Zagreb je prvih 45 minuta završio tek s jednom prilikom Piškora. S druge strane, "bijelima" je u dva pokušaja opasno zaprijetio Ištuk.

Nastavak susreta otvoren je pogotkom Dukanovića u 48. minuti nakon čega Zagrebaši pojačavaju i svega nekoliko minuta kasnije stižu do izjednačujućeg pogotka. Iza gostujućeg vratara, nakon okvira gola Pejića, iz blizine je pogodio Špičić. Goran Ljubojević u posljednjih je dvadesetak minuta Pjesnicima donio preokret, a zatim dvjema asistencijama i zadovoljavajuće visoku pobjedu. U 73. minuti poentirao je iz teške pozicije, dok je u 79. i 89. pogotke namjestio Mediću i Jugoviću.

13.veljače: KTE Kecskeméti

U nastavku su nastup ubilježili Škorić, Celjak, Pavlović, Lucas Rocha, Štiglec, Pejić, Jugović, Babić, Špičić, Ljubojević, Medić i Herceg. Od novaka u momčadi Zagreba Marin Vidošević ima sve izgledniju priliku za nastavak suradnje s Pjesnicima, dok je Brazilac Rocha nakon odigranih 45 minuta bliži povratku u domovinu. Dobro se snašao i 20-godišnji veznjak Stjepan Babić, a idućih dana ostaje vidjeti koja će 27-orica put Turske.

A u Antalyju zbog ozljede sigurno neće Josip Jurendić. Na jednom od treninga u dvorani Jurendić je zaradio puknuće mišića iznad trbušnog zida i idućih će tjedana uz terapije moći raditi jedino po posebnom programu, bez treninga s loptom. Ozbiljnost ozljede također će se utvrditi idućih dana, ukoliko poboljšanja ne bude, moguć je i operativni zahvat.

Zagrebaše koji otputuju u Tursku očekuje pet test susreta, a već tradicionalno najjača provjera bit će ona protiv ukrajinskog prvoligaša Arsenala iz Kijeva. Zagrebello će prije početka proljetnog dijela svoje "bijele" ugostiti 13. veljače kada u goste stiže mađarski prvoligaš KTE Kecskeméti.