Zimski sportovi

Zamernik 58.

Martina Oštrić • petak, 29.01.2010.

Njemački Hinterzarten ovih je dana domaćin Svjetskog juniorskog prvenstva u nordijskim disciplinama, među kojima se nalaze i skijaški skokovi. Prva, ali i najzanimljivija disciplina, što se tiče skokova, bila je na rasporedu u četvrtak, a zlato ponovno ostaje u Austriji. Po treću godinu za redom, natjecao se i hrvatski reprezentativac Urban Zamernik...

Mnoga poznata imena koja već i nekoliko godina gledamo u Svjetskom i Kontinentalnom kupu našla su se na startnoj listu Svjetskog juniorskog prvenstva u njemačkom Hinterzartenu. Ipak, najbolji od njih je Michael Hayboeck. Aktualni vodeći čovjek Kontinentalnog kupa pobjedu je odnio skokovima od 282,5 bodova, što je za četiri metra, odnosno dva boda bolje od drugoplasiranog Slovenca Petera Prevca. Treće mjesto, brončanu medalju i malo iznenađenje priredio je Talijan Diego Dellasega. Hayboeck je tako, nakon pobjede Lukasa Muellera lani i drugu godinu za redom donio Austrijancima zlato u juniorskoj konkurenciji.

Ville Larinto osvojio je osmo mjesto. Premda ne briljira u formi ove sezone, osmo mjesto ipak je pozicija ispod njegovih mogućnosti, a to isto vrijedi i za devetoplasiranog Pavela Karelina, desetog Marija Innauera ili Andersa Fannemela na 11. mjestu. Ipak, možda i najveće razočaranje priredio je Pascal Bodmer. Nijemac koji u Svjetskom kupu trenutno drži 12. mjesto završio je kao 20. junior svijeta.

Među 82 skakača natjecao se i Slovenac s hrvatskom putovnicom Urban Zamernik. On je, skokom od 82 metra i prosječnom ocjenom 16 podijelio 58. mjesto s Nizozemcem Oldrikom Van Der Aalstom. 58. mjesto ipak je napredak za Zamernika u odnosu na prošlu godinu, kada je u Štrbskem Plesu osvojio 74. mjesto.